Kaip įrengti tinkamą apšvietimą virtuvėje?

Jei į skaitymui skirtą kambarį ar į žaidimų erdvę užsukate ne kiekvieną dieną, tai virtuvė, labai tikėtina, yra ta namų vieta, kurioje lankotės ne tik kasdien, bet ir daug kartų per dieną. Vadinasi, būtent šioje erdvėje viskas turi būti apgalvota iki menkiausių smulkmenų bei įgyvendinta taip, kad ji atrodytų ne tik itin estetiškai, bet ir joje būtų itin patogu leisti laiką.

Ne išimtis yra ir šios erdvės apšvietimas – sprendimai turi būti įgyvendinti taip, kad virtuvė ne tik atrodytų estetiškai, kad ir joje leisti laiką būtų patogu. Tad, kaip visa tai suderinti? Skubame dalintis vertingais patarimais, o taip pat primename, kad visai nesvarbų, kiek reikalavimų kelsite šviestuvams, jums tikrai neteks nusivilt, jeigu užsukite į https://www.visisviestuvai.lt/vidaus-sviestuvai/virtuves..

Ką rinktis, jei virtuvė – nedidelio aukščio?

Jei namas yra kelių aukštų, tai dėl techninių priežasčių pirmajame aukšte esančios patalpos dažniausiai būna šiek tiek mažesnio aukščio. Na, o virtuvė, kaip žinia, dažniausiai taip pat įrengiama būtent pirmame aukšte. Taigi, kokius šviestuvus rinktis tuo atveju, jei virtuvė – itin didelio aukščio? Idealiai tiks įleidžiami šviestuvai, kadangi jie vizualia nemažins patalpos. Beje, toks pasirinkimas yra puikus ir dėl praktinių priežasčių – tokie šviestuvai kaupia ypač nedaug nešvarumų, tai jų valymui, priešingai, ko gero, nei visos virtuvės, tikrai neturėsite skirti daug savo laiko.

Maisto ruošimo bei valgymo zonai – atskiri apšvietimo sprendimai

Galima išskirti kelias svarbiausias virtuvės zonas. Tai – maisto ruošimo zona bei valgymo zona. Belieka tik pridurti, kad šiose zonose turi būti įgyvendinti atskirti apšvietimo sprendimai. Ten, kur, ruošite maistą, apšvietimas turėtų būti itin intensyvus ir atvirkščiai – valgymo zonoje pakaks ir blankesnės šviesos. Tai sukurs ypač jaukią nuotaiką. Tiesa, nereikia pamiršti, jog kai kuriose virtuvėse būna įrengtos net kelios valgymo zonos, pavyzdžiui, baro stalas su kėdėmis greitiems pusryčiams ir didelis stalas su patogiais krėslais ilgoms vakarienėms. Jei taip pasielgti planuojate ir jūs, tuomet atminkite, kad kiekvienai zonai reikalingi atskirti švietimo sprendimai.

Vos kelios paprastos taisyklės užtikrins, kad laiką leisti virtuvėje būtų jauku, smagu ir tikrai patogu.