Naudingiausios daržovės - ką sodinti darže?

Naudingiausios daržovės – ką sodinti darže?

Jei reikėtų pasakyti, kas yra vienas žmogaus sveikatai naudingiausių produktų, neabejotinai tai būtų daržovės. Jos mums yra reikalingos bei naudingos dėl daugybės priežasčių. Žinoma, taip pat svarbu nepamiršti, kad daržovės viena nuo kitos skiriasi savo savybėmis, todėl pats metas įvardinti pačias naudingiausias. Na, ir tokias, kurias galėtume patys užsiauginti savo daržuose – juk būtent tuomet daržovės būna dar skanesnės, o ir darbas darže yra naudingas mums. Taigi, kokias itin naudingas daržoves galima sodinti savo darže?

  1. Viena pasirinkimų kuris būtinai turėtų atsirasti jūsų darže, yra morkos. Verta akcentuoti, kad būtent ši daržovė daugeliui asocijuojasi su vitaminu A. Tačiau gera žinia ta, kad be šio svarbaus vitamino, morkose dar galime rasti ir kalio bei vitamino C. Taigi, būtent dėl šių priežasčių morkas tikrai verta auginti ir vartoti bent kelis kartus per savaitę, juo labiau, kad iš jų galima pasigaminti ypač įvairių patiekalų – sriubos, troškinio, sulčių, keksiukų, salotų, padažo, apkepo, pyrago ir t.t. 
  2. Pats metas pakalbėti ir apie dar vieną itin naudingą daržovę, tai česnakai. Taigi, juos auginti tikrai verta, juo labiau, kad jie ypač puikiai ir auga mūsų krašte. Verta akcentuoti, kad būtent šį daržovė pasižymi antiseptinėmis ir dezinfekuojančios savybėmis, stiprina imunitetą. Tačiau ir tai – dar ne viskas: taip pat juose gausu vitaminų. Na, ir, žinoma, nereikia pamiršti, kad česnakas ypač puikiai tinka gardinti mėsai, paukštienai, daržovėms. 
  3. Kopūstai – dar vienas puikus pasirinkimas. Šias daržoves auginti mūsų krašte yra labai paprasta. Svarbu akcentuoti, kad būtent kopūstai turi labai mažai kalorijų, gerina virškinimo sistemą, puikiai tinka norintiems išlaikyti dailią figūrą.

Taigi, auginkite šias daržoves ir mėgaukitės jų teikiama nauda. Daugiau info http://www.baciunai.lt/sodas-darzas/