Kaip pavalgyti sveikai, bet sočiai?

ka valgyti su plokstele

Nutarėte, jog pats metas pakeisti visus žalingus mitybos įpročius ir norite, jog namuose pradėtų vyrauti sveikos mitybos virtuvė? Tikriausiai pirma problema, su kuria teks susidurti – amžinas alkio jausmas. Ypač jeigu manote, jog sveiku maistu gali būti vadinamas tik visiškai nekaloringas maistas ir kasdien valgysite vien salotų lapus, retkarčiais leisdami sau suvalgyti papildomą daržovę ar vaisių.

Vis dėl to taip kankintis nėra būtina – egzistuoja gausybė būdų ir patarimų, kaip galima jausti sotumo jausmą ir tuo pačiu nepersivalgyti.

Pirmiausia reikėtų pradėti nuo visiems jau seniai žinomų, tačiau visgi veiksmingų patarimų – maitintis tris arba penkis kartus per dieną, nedidelėmis porcijomis, gerti daug vandens, neprisivalgyti vakarais ir panašiai. Tiesa, laikantis visų šių principų, nereikėtų pamiršti, jog kiekvienas suvalgytas maistas ar išgertas gėrimas (jeigu tai nėra vanduo) taip pat įsiskaičiuoja į rekomenduojamus penkis kartus. Tad teigti, jog suvalgėte TIK obuolį ar išgėrėte TIK vieną puodelį kaloringos kavos yra išties klaidinga ir be abejo, kaloringa.

Kaip pavalgyti sveikai, bet sočiai?

Mažesnė tikimybė, jog jausite alkį bus tuomet, jeigu didžiąją dalį maisto suvartosite pirmojoje dienos pusėje. Tikriausiai ne vieną kartą patyrėte, jog nusprendus laikytis dietos, galite nesunkiai nevalgyti visą dieną, tačiau grįžus namo po sunkios darbo dienos, nebegalite susilaikyti ir valgote viską, ką tuo metu pavyksta rasti šaldytuve. Tikėtina, jog po tokio gausaus pavalgymo kitą rytą jausitės kur kas sunkiau, negu vakare.

Kaip pavalgyti sveikai, bet sočiai?

Kitas labai svarbus aspektas – pakankamas skysčių suvartojimas. Jeigu per dieną išgersite didelį kiekį vandens, ne tik padėsite savo organizmui, bet ir lengviau susitvarkysite su alkio jausmu. Nereikėtų ir persistengti su išgeriamais vandens kiekiais – rekomendacijos dažnai gali skirtis nuo esamos situacijos, tad tik jūs patys galite nuspręsti, kiek vis dėl to reikėtų išgerti. Žinoma, vandens kartais gali nebe užtekti – tuomet užkandžiui reikėtų rinktis ką nors lengvo. Kuo puikiausiai šiuo atveju tiktų obuolys ar kokia nors mėgstama daržovė.

Kaip pavalgyti sveikai, bet sočiai?

Valgote darbo vietoje, žiūrėdami televizorių ir dažniausiai tai darote paskubomis? Nenuostabu, jog suvalgę savo porciją vis dar jaučiate alkį. Lėtai kramtydami geriau paruošite maistą organizmo apdorojimui, o be to – kur kas greičiu pasijusite sotūs ir galbūt net nesugebėsite įveikti viso paruošto maisto, tokiu būdu papildomai dar sutaupydami kalorijų.

Svarbiausia valgyti tada, kai iš tikrųjų labiausiai norisi – bendradarbiaujant su savo organizmu galima pasiekti kur kas geresnių rezultatų ir negąsdinti aplinkinių be paliovos gurgiančiu pilvu, o savęs – persivalgymo vakarėliais.