Kaip įpratinti vaikus sveikai maitintis?

Kaip įpratinti vaikus sveikai maitintis?

Puikiai žinoma, kad sveika mityba – geros sveikatos pagrindas. Sveika mityba dar didesnį vaidmenį suvaidina, kai kalbame apie vaikus, juk pastarieji ypač jautriai reaguoja įvairius dirgiklius. Taigi, nesunku nuspėti, kokia yra viena didžiausių visų tėvelių svajonių – jie visi norėtų, kad jų atžalos maitintųsi sveikai. Tik, kaip to pasiekti? Dalinamės patarimais.

Kalbėkite su vaikais apie sveiko maisto naudą

Vaikams siekti tam tikro tikslo yra nepalyginamai lengviau, kai jie žino ir supranta, kodėl tai daro. Ne išimtis ir sveika mityba – jei jūsų vaikai supras jos svarbą, jie maitintis sveikai bus kur kas lengviau. Taigi, jei jūsų vaikai jau yra mokyklinio amžiaus, kalbėkite su jais apie tai, kodėl reikia sveikai maitintis ir kuo tai naudinga.

Rodykite ir savo pavyzdį

Naivu būtų tikėtis, kad jūsų vaikai ims sveikai maitintis, jei to nedarysite jūs patys. Taigi, nepamirškite, kad tikslo siekti yra kur kas lengviau bei paprasčiau, o rezultatai būna kur kas geresni, jei to siekia visi šeimos nariai. Taigi, sveikai maitinkitės visi kartu.

Nelaikykite namie netinkamų produktų

Vienas paprasčiausių būdų užtikrinti sveiką mitybą, yra toks: tiesiog nelaikykite namuose netinkamų produktų, tuomet net silpnumo minutėmis negalėsite paslysti. Traškučiai, saldainiai, sausainiai, gazuoti gėrimai gali suvilioti jus ir jūsų vaikus bet kuriuo paros metu ir patys nė nepastebėsite, kaip skanausite šiuos saldėsius. Taigi, būkite atsakingi ir namuose laikykite tik tuos produktus, kurie yra tinkami norint sveikai maitintis, tai gali būti riešutai, vaisiai, uogos, daržovės, įvairūs trapučiai, užtepėlės ir t.t. Tad, kaip matyti, įpratinti vaikus maitintis sveikai, ne taip jau ir sunku, tereikia laikytis tam tiktų taisyklių. Na, o, jei norite sužinoti ir ar daugiau naudingų dalykų, būtinai užsukite į http://www.nelysk.lt/mamai-ir-vaikui/