seimos svenciu patiekalai iliustracija

Idėjų ieškojimas – ką gaminti šventėms?

Su kiekviena švente – pasikartojantis galvos skasmas. Svečiai vis tie patys, bet patiekalai negali būti visada tokie patys. Norisi vis paįvairinti tiekiamą maistą, kad visi būtų patenkinti ir laimingi. Na, ir pagyrų už skanius patiekalus norisi išgirsti. Tad ką daryti? Kur pasisemti idėjų?

Receptų knygos šventėms – patogiausias sprendimas

Pirkti internetu ir knygynuose galite rasti tiek receptų knygų, kad apsvaigs galva. Iš tiesų, receptų knygos yra labai įvairios, reikia mokėti pasirinkti. Išsirinkti padės jūsų žinios apie kolektyvą, kuriam gaminsite. Ar yra vegetarų, veganų? Gal kuris nors iš svečių netoleruoja laktozės? Būtų itin nemalonu atvykti vakarienei ir būti tuo žmogumi, kurio maisto pasirinkimų neapgalvojo gaminantis. Tada, itin svarbu vakarienės ar pietų tematika – kokios šventės proga visi susirenka. Kalėdinė receptų knyga gali itin skirtis nuo pavasariškos – Velykoms skirtos – knygos. Žinant tematiką ir kolektyvo galimybes valgyti skirtingus maisto produktus, galite ieškoti sau receptų knygos. Galima rinktis iš lietuvių ar užsienio autorių. Rekomenduojame lietuvių autorius, kadangi jie geriau pažįsta ir išmano vietinę Lietuvos virtuvę, ir kokie produktai lengvai randami mūsų prekybos centruose. Ir, žinoma, šie autoriai atsižvelgia į vietines tradicijas – be gardžios mišrainės ar silkės retas lietuvis įsivaizduoja šventes. Nors ši tradicija su naująja karta pamažu blėsta, bet visgi tokį pasirinkimą pasiūlyti reikia turėti. Šis klasikinis variantas ieškoti idėjų šventiniams patiekalams – vis dar nepakeičiama klasika.

Ieškokite idėjų maisto tinklaraščiuose

Daug šventinių patiekalų idėjų galima rasti maisto bloguose – tinklaraščiuose. Prieš pat šventes internete daugėja užklausų ką pasigaminti šventėms ir maisto tinklaraštininkai nesnaudžia – skuba tuo pasinaudoti ir kuria šviežiausius receptus – tiek tradicinius, tiek negirdėtus, naujoviškus. Galima surasti tinklaraštį pagal savo stilių – jeigu jūs ieškote veganiškų patiekalų, patiekalų šeimai ir vaikams – visiems šiems populiariems tipams yra sukurtas tinklaraštis, tiksliausiai patenkinantis jūsų užklausą. Bet svarbu neskubėti naršyti ir palaukti kol jau artėja šventės, kad būtų publikuoti naujausi šventiniai receptai.