Pietų Korėjos etiketas ir tradicijos prie stalo

Pietų Korėjos etiketas ir maisto kultūra išsiskiria nuo kitų šalių, taip suteikiant dar daugiau pridėtinės vertės šiai Rytų Azijos vietovei. Žinoma, kaip ir daugeliui kultūrų turėta istorinės ir ūkio šakų klestėjimas ir prisitaikymas.

Pietaujama ant grindų:

Paisant visų tradicijų Pietų Korėjos gyventojai valgo sėdėdami ant grindų, žinoma, maisto ant grindų taip pat nededa ant žemės, tam skirtas yra specialaus aukščio stalas. Dėl šios priežasties yra paplitusios šildomos grindys, kad nebūtų sukeliamas diskomfortas.

Kiekvienas turi savo statusą:

Kuo žmogus yra vyresnis arba svarbesnis, tuo užims garbingesnę ir patogesnę vietą prie tradicinio stalo per vidurį. Žemesnius amžiaus ir svarbos statusus sėdasi šalia, o visi jauniausi ir žemesnį statusą turinys sėdi prie pat stalo krašto arba arčiau durų.

Maisto pateikimo tradicija:

Maistas pateikiamas ant stalo turi savo išdėstymą. Pagrindinis patiekalas statomas stalo viduryje, jam parenkama didžiausia lėkštė, kad visiems užtektų. Karšti ir skystos konsistencijos patiekalai pateikiama dešinėje, o kairėje pusėje šalia tradicinės sriubos padedamas sausas maistas ir ryžių porcija.

Stalo įrankiai:

Kaip nekeltu nuostabos, naudojamos metalinės lazdelės. Jomis valgomas pagrindinis patiekalas, užkandžiai ir ryžiai. Tuo tarpu naudojami šaukštai turintys tik vieną paskirtį, su jais valgomos sriubos ir sultiniai. Yra tam tikras lazdelių etiketas valgant: jų negalima padėti ant stalo, tačiau jas galima laikyti ant specialaus padėkliuko arba ant dubens, negalima smaigstyti maisto, skleisti su lazdelėmis garsus.

Mandagumas ir požiūris į vyresnio amžiaus žmogų:

Visada prieš pradedant valgyti palinkima skanaus. Pakol vyresnio amžiaus žmogus nepradėjo valgyti, jaunesnieji negali to daryti. Taip pat ir su valgymo užbaigimu – šiukštu negalima pabaigti maitintis, juo labiau pakilti nuo stalo. Kuomet vyriausias ir svarbiausias asmuo yra pasisotinęs, jis atsistoja ir paskui jį visi kiti, nustodami valgyti.

Niekada niekas nepila sau atsigerti, visada šalia esantis asmuo turi įpilti. Korėjiečiai turi savo alkoholio gėrimo kultūrą – nemandagu atsisakyti. Jeigu vyresnio amžiaus žmogus įpilą atsigerti, tokiu atveju reikia laikyti puodelį abejomis rankomis, kaip ir paduodant maistą.