Sveikas maistas vaikams

Sveikas maistas vaikams

Vaikais turime rūpintis ypač atsakingai. Svarbu akcentuoti ir tai, kad vaikų priežiūra apima labai daug įvairių elementų: nuo prausimo iki dantukų valymo, nuo tinkamo miego režimo iki kokybiškų drabužių parinkimo ir t.t. Dar vienas svarbus vaikų priežiūros akcentas yra mityba. Tad, koks yra sveikas maistas vaikams? Kaip elgtis, kad užtikrintume sveikatai draugišką vaikų mitybą?

Vaisiai ir daržovės – kiekvieną dieną

Vienas svarbiausių dalykų, kurį būtina užtikrinti norint, kad vaikai maitintųsi sveikai, yra kasdienis vaisių ir daržovių vartojimas. Būtent šiuose produktuose yra ypač gausu įvairiausių vitaminų,  mineralų, ląstelienos, o visa tai labai reikalinga augančiam organizmui. Taigi, pasirūpinkite, kad jūsų vaikai kasdien suvartotų bent po kelias porcijas vaisių ir daržovių. Na, o jei jūsų vaikai yra vieni iš tų, apie kuriuos sakoma, kad jie nemėgsta vaisių bei daržovių, tai, atminkite, kad egzistuoja ne viena gudrybė, kuria galima pasinaudoti. Iš vaisių ir daržovių, galite suplakti spalvingą kokteilį,. pagaminti žaismingas, nuotaikingas, įvairių spalvų salotas. Ypač estetiškai bei žaismingai supjaustytos daržovės – dar viena puiki išeitis. 

Daugiau garuose gaminto maisto

Vištienos, veršienos, kalakutienos patiekalai yra geras pasirinkimas jūsų mažiesiems. Tačiau svarbu akcentuoti, kad šie patiekalai bus dar naudingesni, jei atsisakysite kepimo ir gaminsite garuose. Taip bus išsaugoma daugiau maistinių medžiagų, kurios labai reikalingos augančiam organizmui.

Atsakingai parinkite užkandžius

Neretai nutinka taip, kad vaikai užkandžiauja tuomet, kai tėvai nemato ir šiam tikslui pasirenkami tikrai ne patys geriausi gaminiai (bandelės, šokoladiniai batonėliai ar sausainiai). Tad skirkite daugiau dėmesio vaikų valgiaraščiui ir būkite tikri, kad jūsų vaikai užkandžiauja tik sveikatai palankiais produktais (puikiai tiks riešutai, jogurtai, varškė su uogomis ir t.t.). Kaip matyti, užtikrinti sveiką vaikų mitybą nesunku, tereikia laikytis vos kelių paprastų taisyklių: pasirūpinti, kad vaikai kasdien suvalgytų po kelias porcijas vaisių ir daržovių; dažniau garuose ruošti vištieną, veršieną ar kalakutieną, o taip pat – užkandžiams patiekti tik sveikatai draugiškus produktus (riešutus, jogurtą, varškę su vaisiais ir t.t.). Daugiau naudingų idėjų apie mitybą ir ne tik, rasite https://mamaiirvaikui.lt/.