Kapsulinio ir automatinio kavos aparato skirtumai

Nusibodo gerti kavą su tirščiais ir norite įsigyti naują kavos aparatą? Tačiau kokį tipą pasirinkti? Ar geriau imti brangesnį automatinį ar pigesnį kapsulinį? Į tai ir dar daugiau klausimų bus atsakyta žemiau.

Automatinis kavos aparatas

Automatinis kavos aparatas tai turbūt brangiausias rinkoje siūlomas būdas norintiems mėgautis skania kava kiekvieną dieną. Šis įrenginys leidžia mėgautis Jūsų mėgiama kava vos kelių mygtukų paspaudimo dėka. Tai apartas kuris už jus sumala kavos pupeles, jas supresuoja bei užpliko karštu vandeniu,o nereikalingus tirščius talpina konteineryje, kurį vėliau bus galima tiesiog ištuštinti. Dažniausiai tokie kavos aparatai turi ir daugiau kavos funkcijų, todėl galima mėgautis ir gardžia Cappuccino ar Latte kava be jokių problemų. Kavos aparatas už jus paims reikalingą pieno kiekį, jį karšto oro srovės pagalba pavers puta ir leis mėgautis nerealaus skonio kava vos per vieną minutę. šio aparato valymo procesas taip pat nesudėtingas. Naudojant jį bent porą kartų per dieną, jį valyti gali tekti vos kartą į savaitę, kuris pagrinde yra tik tirščių pašalinimas iš specialios talpos. Taip pat gali tekti kartą į mėnesį praplauti visą sistemą naudojant specialius nukalkintojus. Dar vienas šio tipo aparatų pliusas, tai galimybė mėgautis ne viena kavos rūšimi. Juo galima išragauti įvairiausių skonių ir priemaišų kavų be didesnių problemų. Vienintėlis šių įrenginių minusas tai kaina, kuri gali svyruoti nuo 500 eurų iki net 2000 eurų. Tai gana nemaža pinigų suma, tačiau tikriems kavos mėgėjams ji atsiperka per porą metų. 

Kapsulinis kavos aparatas

Tai nesenai išpopuliarėję kavos virimo aparatai kurie kavos gaminimo procesą palengvina ir patrumpina keletą kartų. Jų veikimo principas susideda iš specialių kavos kapsulių naudojimo, kurias tik reikia įstatyti į tam tikrą vietą, o baigus procesą kapsulę tiesiog išmesti laukan. Pagrindinis minusas gaminant kavą šiuo būdu tai, kad kavos skonių pasirinkimas nėra labai didelis ir jis gali greitai pabosti. Žinoma gerai tai, kad galima gerti ne tik paprastą juodą kavą, bet įvairias kitas, tokias kaip Cappuccino ar Moka. Plius, geriant kavą iš kapsulių negalima žinoti kokio šviežumo ji yra, todėl tikri kavos fanatikai gali nusivilti pačios kavos kokybe. Pačio įrenginio priežiūrai nereikia skirti daug laiko, nes viskas ko reikia tai tik papildyti vandens rezervuarą bei palenkti svirtelę, o visą kitą padaro pats aparatas. Vienas didžiausių šio įrenginio pliusų – kaina. Naujesnį kapsulinį kavos aparatą galima įsigyti vos 70 eurų, nors yra ir brangesnių modelių, kurių kaina siekia ir 300 eurų.

Taigi, norintys mėgautis skania kava kiekvieną dieną gali pasirinkti iš daugybės aparatų tipų ir variantų. Tikriems kavos mylėtojams, kurie vertina šviežios kavos skonį ir kokybę rekomenduojam pasvarstyti apie automatinio kavos aparato įsigijimą. Žinoma toks aparatas gali atsieiti gana brangiai, tačiau kavos skonis visą tai atperka. Ieškantiems pigesnio varianto siūloma įsigyti kapsulinius kavos aparatus, kuriais galima pagaminti taip pat neprasto skonio kavą gretai ir be didesnių pastangų.