Kaip virtuvę paversti išties funkcionalia erdve maisto gaminimui?

Virtuvė ne tik turi būti graži. Ji turi būti kuo funkcionalesnė. Kaip įsirengti virtuvę, kad ji būtų kaip tik tokia? Virtuvės išdėstymas turi būti apgalvotas taip, kad virtuvės baldai sudarytų tinkamą vietą maisto ruošimui. Langai turi būti tinkamai apsaugoti, kad į virtuvę neužklystų nekviesti svečiai – musės, uodai ir kiti skraiduoliai. Sprendimas dėl virtuvinės kriauklės turi būti gerai apgalvotas. Visi šie reikalai bus aptarti šiame straipsnyje. Pirmyn! 

Kokią vietą pasirinkti kriauklei?

Funkcionalus virtuvės baldų išdėstymas, kartu su visa įranga, paverčia virtuvę tokia vieta, kurioje norisi suktis visą dieną, kitu atveju – maisto ruoša gali tapti nemalonia katorga. Todėl galvojant apie baldų išdėstymą pačioje pirmoje virtuvės įsirengimo stadijoje, verta vengti baldų ir virtuvinės įrangos išdėstymo klaidų. 

Kai jūsų namas ar butas dar tik statomas, verta paprašyti virtuvės baldų dizainerio nuomonės apie patogų langų bei durų išdėstymą, kad būtų išlaikyti optimalūs atstumai. Kartais virtuvė prieš ją įrengiant atrodo kaip erdvi patalpa, kurioje telpa visi suplanuoti baldai ir kiti daiktai, o įrengimo stadijoje ji staiga susitraukia. Kad išvengtumėte šios klaidos, būtinai patikrinkite visus išmatavimus ir įvertinkite kiek liks laisvos vietos po baldų ir virtuvinės įrangos sustatymo. 

Stalviršiai funkcionalioje virtuvėje

Virtuvės stalviršiai yra svarbus virtuvės įrangos elementas. Stalviršiai virtuvėje turi būti itin patvarūs, nes matys gana daug: maisto pjaustymą, kapojimą, tešlos minkymą, mėsos daužymą ir pan. Todėl virtuvės stalviršiai turi būti išties tvirti. Įrengdami virtuvę atminkite, kad pagrindinis stalviršis turi būti bent 80 cm ilgio ir būti tarp viryklės ir kriauklės arba tarp kriauklės ir šaldytuvo. Tačiau virtuvės stalviršiai tarnauja ir kitiems tikslams: išpakuoti produktus, sudėti paruoštus patiekalus, laikyti indus ir maisto produktus. Jei neturite daug vietos, nesijaudinkite, nes mažose virtuvėse valgomieji stalai yra naudojami kaip stalviršiai, todėl bet kokiu atveju tikrai turėsite vietą, kur ruošti maistą.

Funkcionalūs langai

Dažnai apie langus paklausti žmonės sako, kad svarbiausias ir, praktiškai, vienintelis langų apipavidalinimas yra užuolaidos. Tačiau čia yra klaida. Virtuvės langai turi būti, visų pirma, apsaugoti nuo vabzdžių. Todėl tikrai bus reikalingas plisuotas tinklelis langams, o jei virtuvė name su atskiru išėjimu į lauką ar terasą, tai ir durims.

Kalbant apie užuolaidas, tai nėra pats tinkamiausias pasirinkimas virtuvei, kurioje turi būti ypatinga švara. Kadangi užuolaidų audiniai yra linkę kaupti dulkes, o be to, tekstilė lengvai gali būti sujudinta, mes nenorime dulkių, sklandančių virtuvės ore, tiesa? Tam yra sprendimas. Turbūt pagalvojote apie roletus, tačiau čia taip pat galime surasti priekaištų. 
Virtuvėje turi būti šviesu, kad pro mūsų akis neprasprūstų net menkiausia detalė, gaminant maistą. Taigi klasikiniai roletai šiuo atveju ne visai tinka. Taip, yra tokių tipų kaip diena-naktis roletai, kurie patalpai suteikia norimą šviesą, tačiau vėlgi, roletai dažniausiai yra gaminami iš audinių, tad taip pat yra linkę kaupti dulkes. Tačiau žaliuzės – tai visai kas kita. Jos gaminamos iš kietos medžiagos lentjuosčių, dažniausiai medienos, plastiko ar metalo, tad jas lengva prižiūrėti – užtenka brūkštelėti šluoste ir dulkių kaip nebūta. Net ir medinės žaliuzės gali puikiausiai tikti virtuvės interjere, nebijant, kad drėgmė ir nuolatiniai garai patalpoje jas gali neigiamai paveikti. Be to, naudojant žaliuzes, jūs šviesos kiekį patalpoje galėsite be vargo reguliuoti.