Turkiškos virtuvės skanėstai

Į Turkiją visada malonu nukeliauti pailsėti, pasigrožėti šalies gamta ir apsilankyti muziejuose, saugančiuose svarbius istorinius Osmanų imperijos turtus. Tačiau juk nesvarbu, kur keliautum – kas dieną privalome valgyti ir palaikyti savo energiją. O Turkijoje viešint net ir elementarus valgymas gali tapti didžiausia palaima, nes turkų siūlomas maistas išties verčia praryti liežuvį. Jeigu šiais metais renkatės atostogas šioje šalyje ir lėktuvų bilietai į Turkiją jau užsakyti, štai, ko galite laukti bene kiekvieno šalies restorano meniu.

  • Menemen. Tai neeiliniai pusryčiai. Turkų maišyta kiaušinienė yra gaminama su įvairiomis žolelėmis ir daržovėmis, ir patiekiama su gardžia duona. Šis patiekalas suteiks energijos visai dienai.
  • Köfte. Tai lyg turkiški mėsainiai. Iš jautienos ar ėrienos gaminami maltinukai patiekiami tiek padaže, tiek sumuštiniuose ar su salotomis.
  • Manti. Šis valgis iš pradžių primins raviolius, tačiau manti yra visai kitokios tekstūros ir skonio. Šie maži jautienos ar ėrienos koldūnai yra verdami ir kepami ir patiekiami su jogurtu.
  • Lahmacun. Tai plokščia ir trapi duonelė, ant kurios viršaus dedama malta mėsa, salotos, citrinų sultys. Duonelę valgant galima sulenkti, suvynioti ar plėšyti.
  • Baklava. Apie šį turkų skanėstą žino visi. Riešutai, sirupas, burnoje tirpstanti tešla – vienas gabalėlis baklavos ir jūs jau rojuje.
  • Lokum yra turškika nuga, gaminama su riešutais ir gausiai apibarstoma cukraus pudra. Jo tikrai esate ragavę – tai vienas dažniausių suvenyrų iš Turkijos.
  • Su Böreği yra įdomus tarpinis variantas tarp pyragėlio ir lazanijos – šis patiekalas gaminamas iš piene virtos ir suminkštintos tešlos. O sluoksniuojama ši tešla kartu su sūriu ir špinatais.
  • Mozaikos pyragas – tai labai mūsų tinginį primenantis desertas. Jis gaminamas iš šokolado masės ir laužytų sausainių. Tiesą pasakius – tai tikrų tikriausias turkiškas tinginys.

Skristi į Turkiją yra verta. Svarbiausia saugoti save bei draugus ar šeimą su kuria keliaujate. Pigūs skrydžiai į Stambulą, Turkiją yra galimi įsigyti bet kuriuo, jums tinkančiu metu.