Kokio maisto tikėtis lankantis Turkijoje?

Paskutinės minutės kelionės į Turkiją

Saulė, smėlis, šiluma, vandens pramogos, poilsis – visi šie daiktavardžiai tikrai apibūdina poilsį Turkijoje. Turkija – tai šalis, kuri kasmet sulaukia tūkstančių turistų iš įvairių pasaulio kraštų, išsiilgusių ne tik poilsio, bet ir kasdieninių pramogų. Kiekvienas žmogus, kuris lankosi Turkijoje, tikrai gali susipažinti ne tik su šalies gamta, lankytinais objektais, bet ir su turkų papročiais, kultūra ir, žinoma, su maisto tradicijomis.

Maisto tradicijos Turkijoje

Turkiška virtuvė yra labai įvairi ir tikrai plati. Nebūtų įmanoma įvardinti vieno tikslaus patiekalo, kuris atspindėtų visą turkišką virtuvę, kadangi šioje šalyje yra paplitusi kulinarinių tradicijų visuma.

  1. Gaminiai iš tešlos. Turkai tikrai labai mėgsta gaminius iš tešlos. Įvairios kruopos, rūšiniai grūdai, kviečiai – tai produktai, kurie vyrauja daugelyje patiekalų. Iš kviečių yra kepamos pačios įvairiausios duonos, taip pat yra gaminamos neraugintos tešlos, kurias valgo ne tik vietiniai, bet mielai ragauja ir turistai.
  1. Pieno produktai ir pienas – pieno produktų pasirinkimas Turkijoje ypač gausus. Turbūt labiausiai didžiajai daugumai žmonių yra žinomas turkiškas jogurtas, jis naudojamas kaip labai svarbus priedas daugumoje patiekalų. Iš turkiško jogurto gaminamas airanas – truputį sūrokas gėrimas, dažniausiai geriamas vasaros metu, taip pat šalta agurkų sriuba ir kiti patiekalai.
  1. Saldumynai – juos būtina paminėti kaip turkų tradicinį patiekalą. Turkiški saldumynai yra tikra atgaiva kiekvienam saldumynų mėgėjui. Tai turkų konditerinis pasididžiavimas, kuris daro įtaką Europos konditerijai netgi nuo 16 amžiaus. Turkai naudoja labai daug saldumynų rūšių, iš kurių tikriausiai patys populiariausi yra chalva, lokma, basbusa ir kiti.

Tai tik maža dalis visos turkiškos virtuvės, kadangi ji yra tokia įvairi ir gaudi, kad jai visai aprašyti neužtektų net ir kelių knygų. Vis dėlto, jeigu planuojate keliauti į Turkiją, geriausia išeitis – kelionę susiplanuoti iš anksto, tačiau pasirinkę paskutinės minutės skrydį į Turkiją, tikriausiai išleistumėte mažiau pinigų, tad ką daryti?

Paskutinės minutės kelionės į Turkiją

Paskutinės minutės kelionės į Turkiją yra organizuojamos įvairių skrydžių bendrovių. Tokiu atveju skrydžių bendrovės pateikia įvairius paskutinės minutės kelionės į Turkiją bilietų pasiūlymus arba taiko iš ties neblogas akcijas, kurių metu lėktuvo bilietai kainuoja labai nedaug.