sveiki pusryčiai

Sveiki pusryčiai: idėjos sveikos mitybos gerbėjams

Sveika mityba: mada ar poreikis? Vis daugiau žmonių ima domėtis sveika gyvensena: sportu, visaverčiu bei skaniu maistu, pozityvių minčių generacija, meditacija, ekologija… Atrodo pasaulis virsta geresniu. Na bent jau smagu ryte atsibusti su tokiu požiūriu. Ar žinote kada dar smagu ryte nubusti? Kai žinome, kad mūsų laukia skanūs, sotūs ir svarbiausia – sveiki pusryčiai!

Šį kartą, keli trumpi, nuostabiai skanūs ir sveiki receptai Jūsų pusryčių stalui:

  • Išmirkytos chia sėklos su pagardais

sveiki pusryčiai: išmirkytos chia sėklos su pagardais

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Iš vakaro užmerkite chia sėklas savo mėgiamame skystyje: sultyse, karvės / ožkos / sojų / migdolų ar kitokiame piene, gal net tiesiog vandenyje (žinoma, skaniau išmirkyti skystyje, kuris turi skonį). Ryte į išbrinkusių chia sėklų masę galima pagardinimui įdėti įvairiausių priedų pagal skonį: uogų, vaisių, džiovintų vaisių ar uogų, jei norisi sočiau – grūdų, sėklų (šiuos galima paskrudinti meduje jei norisi ryškesnio ir saldesnio skonio). Jei trūksta saldumo siūloma pagardinti klevų ar agavos sirupu, stevija ar tiesiog medumi.

  • Energijos bomba: sumuštinis su riešutų sviestu ir bananu

sveiki pusryčiai: sumuštinis su riešutų sviestu ir bananu

Labai paprasta: imate mėgiamą juodą, baltą, grūdėtą duoną arba jei norisi lengviau – traputį, tepate riešutų sviestą (jei nusiteikę panuodėmiauti – dar užsitepkite ir uogienės), o ant viršaus užsidėkite banano. Nors tai ir labai sotus derinys, bet galima ant viršaus dar pridėti ir chia sėklų. Tiesa sėklas geriau išsmirkyti, nes sausomis sėklomis labai lengva užspringti.

  • Avižiniai dribsniai KITAIP: nesaldžių sveikų pusryčių gerbėjams

Avižiniai dribsniai KITAIP: nesaldžių sveikų pusryčių gerbėjams

Atsibodo avižinė košė? Pakelkite savo sveikus pusryčius į kitą lygį! Išsivirkite avižinę košę, pilno grūdo arba dribsnius, kaip labiau patinka. Tik nepamirškite, kad daug vertingesnės yra pilno grūdo avižos. Virkite piene arba vandenyje, tačiau pagardinkite ne cukrumi, o druska ir pipirais. Pasikepinkite mėgstamų daržovių: paprikos, morkos, svogūno, kt. Visa tai sumaišykite su koše, ir galiausiai ant viršaus uždėkite sūrio bei keptą arba virtą kiaušinį. Nustebinkite šiais sveikais pusryčiais save ir savo namiškius.