Paelja – visa Portugalija vienoje lėkštėje

Potugalija

Paelja – visa Portugalija vienoje lėkštėje. Šiuo sakiniu nusprendžiau sužavėti visus šio straipssnio skaitytojus ir priversti atsiversti bent vieną tikros paeljos receptą. O taip, šiame nuostabiame patiekale rasite visko: nuo jūros gėrybių iki vištienos; nuo prabangiojo šafrano iki daržovių ir… na žinoma, kaip gi be ryžių, kurie puikaiai dera su jūros gėrybėmis.

 

Šiaurės Portugalijoje, kur gausu upių ir žemė yra derlingiausia, prisiskinti pačių raudoniausių pomidorų.

Algarvėje iš vietinių žvejų įsigyti pačių šviežiausių jūros gėrybių.

Fatima turguje įsigyti vištienos, ryžių ir prieskonių.

Na ir žinoma, gaminti kažkur Porto mieste, viename iš mažų butukų, kurių balkonai žvelgia tiesiai į lėtai slenkantį Douro upės vandenį.

 

Štai tokia paelja, kurioje telpa visa Portugalija, išties gali užkariauti kiekvieno gurmano širdį ir visai nesvarbu kuriame sapne jūs sapnuosite šį dievišką kūrinį, nes realybėje jis beveik neįmanomas, o ir tiek daug vargti jums, ko gero, tikrai nereikės.

 

Gal užteks apsilankyti bet kokiame vietiniame restoranėlyje, kur šeimininkė paelją gamina ne masinei pasiūlai, o kiekvieną užklydusį pakeleivį pamaitina lyg savo sūnų? Portugalai garsėja savo svetingumu ir neišleis nei vieno nusivylusio turisto. Be paeljos, čia rasite devynias galybes kitų nuostabių patiekalų, kurių skoniai ir kvapai lydės jus ilgus metus. Iki kol vėl susiruošite grįžti į Portugaliją.