Nori gerai jaustis ir turėti lygią odą? Sveikai maitinkis

Celiulitas – nemalonus kosmetinis defektas (dar vadinamas apelsino žievele), trukdantis moterims gyventi pilnavertį ir kupiną pasitikėjimo savimi gyvenimą. Pastebėjus pirmuosius celiulito požymius moterys ima slėpti kojas po džinsais, ilgais sijonais, o paplūdimyje ir po skraistėmis, tarsi ant jų šlaunų esantis celiulitas gąsdintų aplinkinius. Iš tiesų, vargu ar jis ką gąsdina, nes net 90 proc. pasaulio moterų susiduria arba susidurs su šia odos problema, be to, kai kuriais atvejais reikia labai gerai įsižiūrėti, norint pamatyti odos defektus, esančiu ant šlaunų ar pilvo. Negana to, kai kurie specialistai tikina, kad celiulitas visai nėra sutrikimas. Tai natūrali moters kūno būsena atsirandanti dėl hormonų pakitimų. Apskritai kalbant – celiulitas tai požymis atsiradęs dėl tam tikrų priežasčių: netinkamos mitybos, žalingų įpročių, per mažo fizinio aktyvumo, paveldimumo (su tuo nepakovosi), hormonų pokyčių ir kt. Kaip yra iš tikrųjų, sunku pasakyti, nes net dietologai nėra šimtu procentų tikri, dėl kokių priežasčių pradeda formuotis celiulitas.

apelsino zievele

 Ir vis tik, artėjant pavasariui kiekviena susimąsto apie kūno formų tobulinimą ir galimybes bent šiek tiek sumažinti celiulito požymius. Kaip tai padaryti? Sportas tikrai padės pakoreguoti kūno formas, tačiau, kovoje su celiulitu sportas nėra pati geriausia priemonė. Pasirodo, tinkamų maisto produktų pasirinkimas gali lemti celiulito sumažėjimą. Taip! Jei norite džiaugtis lygia (arba bent jau lygesne oda) rekomenduojame į maisto racioną įtraukti kai kuriuos maisto produktus ir, žinoma, reikėtų kai kurių atsisakyti.

Taigi netinkama mityba daro gana didelę įtaką celiulito formavimuisi. Kodėl? Todėl, kad druska, rūkyti produktai, kepsniai, cukrus gyvuliniai riebalai ir, žinoma, alkoholis sulaiko skysčius audiniuose, kurie gali paskatinti nelygumų atsiradimą ant odos. Be to, šie produktai apkrauna kepenis, kuomet apkrova tampa per didelė, organizmui kenksmingos medžiagos gali būti neutralizuotos nepakankamai. Vėliau kenksmingos medžiagos patenka į kraujotaką. Ta dalis, kuri lieka tarpląsteliniame skystyje ir sudaro pagrindą formuotis celiulitui.

celiulitas ir riebus maistas

Produktai, kurie yra naudingi kovoje su celiulitu:

  • Kuo dažniau į maisto racioną įtrauksite cinamoną, tuo didesnė tikimybė džiaugtis lygia oda;
  • Česnakas – puikus prieskonis, pagardinantis daugelį patiekalų, negana to, jis aktyvina medžiagų apykaitą probleminėse kūno vietose.
  • Gerkite žalią arbatą.
  • Juodieji ridikai gerina kepenų veiklą ir šalina toksinus, dėl kurių pertekliaus organizme gali susiformuoti celiulitas. Todėl rekomenduojame gaminti salotas, kuriose būtų ir juodojo ridiko.
  • Uogos savo sudėtyje turi daug antioksidantų, šalinančių toksinus iš žmogaus organizmo. Uogomis gardinkite košes, jogurtus, dribsnius bei kitus patiekalus ir taip rūpinkitės savo oda.
  • Kovai su celiulitu tinka ankštinės daržovės, taip pat vaisiai, tačiau svarbu paminėti, kad vaisius reikia valgyti 15 min. prieš valgymą.
  • Valgykite žuvį, jūros gėrybes.
  • Vietoje baltos duonos rinkitės grūdų duoną.
  • Kasdien valgykite apie 4-5 kartus per dieną, tuo pačiu laiku.
  • Į maisto racioną būtinai įtraukite obuolius, špinatus, pomidorus, apelsinus, morkas, pipirus, tai produktai, kurie greitina medžiagų apykaitą bei šalina toksinus ir šlakus iš mūsų organizmo.

zalia arbata ir celiulitas

Šiek tiek paįvairinti maisto racioną daržovėmis neužteks. Mitybą keisti reikėtų kardinaliai ir pradėti valgyti kiek „lengvesnį maistą“. Pirmiausia reikėtų sumažinti suvartojamos druskos ir cukraus kiekį. Taip pat derėtų sumažinti ir suvartojamos kavos, coca-colos, itin stiprios juodos arbatos kiekius, nes nesaikingas kofeino vartojimas trikdo medžiagų apykaitą. Dėl to prastai balansuojamas vanduo ima kauptis organizme, taip padidindamas riziką susiformuoti celiulitui. Taip pat iš maisto raciono reikėtų išbraukti arba bent jau šiek tiek sumažinti išgeriamo alkoholio kiekius, pusfabrikačius. Negerkite dirbtinių gėrimų. Juose gausu dažiklių ir žmogaus organizmui kenksmingų priedų. Pienas taip pat nėra celiulito draugas, tad reikėtų vengti ir pieno produktų.

Taigi paįvairinkite maisto racioną, valgykite daugiau daržovių atsisakykite žalingų įpročių bei riebaus ir nesveiko maisto ir pavasarį nereikės slėpti kojų po ilgais sijonais.