islandų valgiai

Ką valgo islandai?

Nors šiais laikais nuvykti iki Islandijos nėra sudėtinga, tačiau kai kurie žmonės vis dar tiki mitais, kad kelionės yra labai brangios. Priešingai. Nuskristi iki šalies tikrai gana pigu, dažniausiai didžiausią atostogų sumą sudaro pragyvenimas šioje šalyje, kuris tikrai kainuoja nemažai. Visgi, Islandija yra nuostabi šalis, tad čia lankytis tikrai verta. Jeigu norite įsigyti pigius bilietus į šią ledo šalį – užsukite http://skrydis.lt.

Planuojantiems keliauti į Islandiją sudarėme trumpą patiekalų sąrašą, kuriuos būtina išbandyti čia apsilankius. Juk virtuvė labai puikiai perteikia vietinių gyvenimo ritmą.

  1. Ryklienayra vienas dažniausiai turistų išbandomų patiekalų. Tiesa, jis ruošiamas daugiausia turistams, kadangi kaina nėra maža net ir patiems islandams. Žinoma, kartais nusprendžia pasilepinti ir vietiniai, tačiau sakyti, kad jie ją valgo kasdien – nėra tikslu.
  2. Kalbant apie jūros gėrybes taip pat dažniausiai dėmesio verta ir banginiena. Taip pat nėra pigi. Kol vieni turistai ją valgo ir džiaugiasi, kad labai skanu, tuo tarpu kiti keliauja plaukti stebėti banginių ir tuomet paprasčiausiai pasigrožėjus šiais dideliais vandenyno gyvūnais tiesiog nebesinori jų valgyti. Tiesa, tokią mėsą tiekia tik specifika restoranai.
  3. Pilsasyra vienas tradicinių islandų patiekalų, kuris dažnai valgomas kasdien. Vietiniai tikrai yra greito maisto mylėtojai, tad šių mini dešrainių valgymas yra dažnas kasdieninis pasirinkimas. Minusas tas, kad juose nėra daržovių. Tuo pačiu tai ir pagrindinis skirtumas lyginant su lietuviškais dešrainiais. Juolab, pilsai yra gana maži, tad vienu kartu galima suvalgyti net ir kelis.
  4. Desertų mėgėjai gali džiaugtis, kad čia galima valgyti labai skanius jogurtinius ledus, kurie leis nustebinti savo skonio receptorius. Daugelis turistų teigia, kad šie ledai labiausiai primena.. tikrumą!

Ne tik maistas Islandijoje yra įdomus ir ne tik dėl jo verta aplankyti šią šalį. Yra labai daug priežasčių. Svarbiausia – suteikite sau galimybę pažinti tokias vietas, kurios lietuvio akiai atrodo išties labai unikaliai. Galiausiai, keliaukite pigiai ir planuokite keliones iš kuo anksčiau.