Sveikos mitybos įgūdžių formavimo patarimai

Sveika mityba – vienas svarbiausių dalykų mūsų gyvenime. Jei maitinsimės sveikai, tai palaikyti normalų kūno svorį bus gerokai lengviau, o taip pat – sumažinsime įvairių ligų tikimybę. Visgi, nesunku pastebėti, kad žmonėms yra sudėtinga maitinis sveikai – trūksta ir žinių, ir įpročiai netinkami. Tad, jei jus domina sveikos mitybos įgūdžių formavimas, turime jums patarimų.

Visiškai atsisakykite arba kuo rečiau vartokite tam tikrus gaminius

Jei norite maitintis sveikai, tai turite visiškai atsisakyti arba bent jau apriboti rūkytų gaminių, riebaus ir kepto maisto vartojimą. Tokie pasirinkimai turi ne tik labai daug kalorijų (o tai – tiesus kelias į antsvorį), bet ir taip pat – turi ypač mažai medžiagų, kurios mums yra reikalingos bei naudingos.

Kuo dažniau vartokite šiuos produktus

Jei yra gaminių, kuriuos reikėtų vartoti kuo rečiau ar visiškai jų atsisakyti, tai netrūksta ir gaminių, kuriuos turėtumėte valgyti kaip įmanoma dažniau. Puikiai tiks šviežios daržovės – agurkai, pomidorai, salotos, špinatai, paprikos, kopūstai, morkos, burokėliai, porai, saldžios bulvės. Kuo dažniau vartokite ir vaisius bei uogas: bananus, obuolius, citrinas, apelsinus, kivi, greipfrutus, granatus, braškes, avietes, juoduosius serbentus. Naudingi yra ir riešutai, kasdien jų suvalgykite po mažą saujelę: puikiai tiks lazdyno, migdolų, žemės, graikiniai riešutai ar iš jų pagamintas sviestas. Nepamirškite vartoti ir aliejaus – puikiai tiks kokosų, alyvuogių, migdolų, avokadų, linų sėmenų. Gaminamus patiekalus kuo dažniau turėtumėte papildyti ir įvairiomis sėklomis – puikiai tiks čija sėklos, moliūgų, saulėgrąžų. Taip pat turėtumėte rinktis liesą mėsą, paukštieną, puikiai tiks ir lašiša, skumbrė, menkė, gaminimo būdas – garinimas. Visuose išvardintuose produktuose yra daug vitaminų, mineralų, skaidulinių medžiagų.

Na, o dar daugiau patarimų rasite https://sveikatingumui.lt/. Tad, paisykite šių principų ir būkite sveiki.