Koks kačių maistas geriausias?

Kačių mylėtojai visada stengiasi užtikrinti puikią savo augintinių savijautą. Niekam ne paslaptis, kad tam didelę įtaką turi parinktas pašaras, todėl naudinga išsiaiškinti, koks maistas katėms gali būti laikomas pačiu geriausiu. Pasirinkimo galimybių yra tikrai nemažai, todėl naudinga žinoti, į ką vertėtų atkreipti dėmesį. 

Sausas ar šlapias maistas?

Ir vienas, ir kitas pasirinkimas turi savų privalumų. Pavyzdžiui, sauso maisto granulės padeda palaikyti burnos higieną, o su konservuotame pašare yra daugiau drėgmės (kai kurios katės nėra linkusios lakti pakankamai vandens, todėl toks pašaras gali apsaugoti nuo dehidratacijos).

Atkreipkite dėmesį į pašaro sudėtį

Idealu, jei pašaro sudėtinių dalių sąrašas yra pakankamai aiškus ir ganėtinai trumpas. Geriausia rinktis tokį maistą, kurio sudėtyje yra pakankamai daug mėsos, nes gyvūninės kilmės baltymai yra geriausiai įsisavinami. Taip pat gana dažnai maistas gali tapti vaistu: pavyzdžiui, jei katės kailis yra praradęs blizgesį, puikiu pasirinkimu bus kailio grožį puoselėjantis pašaras, kuriame esantys vitaminai ir mineralai praturtins jūsų mylimos katės mitybą.

Ką labiausiai mėgsta jūsų katė?

Niekam ne paslaptis, kad katės kartais būna tikrai labai išrankios… Jei nesate tikri, ar katė parinktą maistą tikrai valgys, galite paruošti „švedišką stalą“ – leiskite katei pačiai išsirinkti patinkantį maistą (prekybos vietose rasite ir visai nedidelių pašaro pakuočių). Žinoma, rinkitės tik tokį pašarą, kurio sudėtis yra pakankamai gera.

Pasidomėkite kačių augintojų patirtimi

Dauguma gyvūnų augintojų labai mėgsta kalbėti apie savo augintinius, todėl galite jų pasiteirauti, kokiu pašaru jie šeria savo kates. Šiandien maistą katėms siūlo tikrai nemažai gamintojų, todėl rekomendacijos gali jums padėti paprasčiau atsirinkti tinkamą pašarą. Galite neapsiriboti vien tik savo draugų ar giminaičių rekomendacijomis – naudingų patarimų taip pat rasite ir internetinėje erdvėje.

Pasitarkite su specialistais

Jei nesate užtikrinti, ar tam tikras katėms skirtas pašaras tikrai tiks jūsų katei, kreipkitės į specialistus, kurie įvertins jūsų katės poreikius ir pasiūlys optimalų sprendimą. Net ir tuomet, jei pašarą pirksite internetu, tikrai galite kreiptis dėl konsultacijos ir gauti visą jus dominančią informaciją.