Kaip maitintis sergant šlapimo pūslės uždegimu?

maistas sergant pusles uzdegimu

Dažniausiai kalbant apie šlapimo pūslės uždegimą minimos moterys, kurioms susirgti šia liga yra kur kas dažnesni šansai nei vyrams. Paprasčiausiai jų šlapimo takai kur kas trumpesni, tad ir peršalus kankintis dėl šios problemos yra didesnė tikimybė. 

Daugiau apie šlapimo pūslės uždegimą, simptomus, gydymą rasite ČIA

Tiesa, su cistitu susiduria tiek moterys, tiek vyrai, tad visiems naudinga žinoti, kaip reikia maitintis, kai reguliariai atsinaujina šlapimo takų uždegimas.

Cistitas reikalauja ne tik gydymo, tačiau ir profilaktikos. Tai reiškia, kad norint išvengti šios ligos reikalingas nuolatinis dėmesys sau. Pirmiausia – speciali dieta, kuri padės Jums ne tik geriau jaustis, tačiau taip pat ir išvengti nemalonios ligos. Dažniausiai kadieninė mityba yra pripildyta daugelio vaisių bei daržovių, kurie naudingi ne tik Jūsų pūslei, tačiau taip pat ir visam kūnui. Nors gali atrodyti, kad toks kasdieninis maistas nėra skanus, tačiau nepamirškite, kad sveikata yra svarbiausia.

Šlapimo pūslės uždegimas taip pat pasitaikys kur kas rečiau, jeigu reguliariai gersite spanguolių sultis, kuriose esantis vitaminas C padės pašalinti bet kokius pūslėje esančius virusus. Tiesa, gerti sultis galima tik tokiu atveju, jeigu neturite skrandžio problemų. Alternatyva yra meškauogių lapų arbata, kurioje taip pat yra daugelis medžiagų kovojančių su šia liga.

Galiausiai, būtina maitintis kuo sveikiau ir tuo pačiu kuo labiau subalansuotai. Pasistenkite valgyti kuo mažiau miltinių patiekalų ir kuo mažiau cukraus. Galiausiai, išsamią konsultaciją jums suteiks dermatovenerologas, tad geriausia dėl mitybos bei kitų niuansų tartis su juo. Jeigu Jūsų imuninė sistema bus atspari, patikėkite, ši liga paprasčiausiai Jūsų nebekankins ir pamiršite – ką reiškia nemalonus šlapinimosi jausmas, kai pūslė yra visiškai tuščia.

Žinoma, siekiant išvengti šlapimo takų uždegimo reikia ne tik tinkamai maitintis, tačiau taip pat ir būti fiziškai aktyviu, taip pat, vengti peršalimo ligų, kuris dažniausiai ir sukelia cistitą.