Gardžiausi graikų patiekalai

Ko verta kelionė į užsienį, jeigu nespėji išragauti pagrindinių tradicinių šalies patiekalų? Graikijos maistas ir patiekalai yra unikalūs ir skiriasi nuo italų ar ispanų virtuvės, todėl nemanykite, jog čia apsilankius neverta leisti pinigų šalies restoranuose. Tad jei turite lėktuvo bilietus į Graikiją, nė nebandykite iš ten išvykti neparagavę šių patiekalų ir maisto produktų.

  • Taramasalata. Jums turėtų būti žinomas tzatziki padažas iš jogurto ir agurkų, bet graikai gali pasigirti didesne užtepėlių ir padažų įvairove. Taramasalata – tai kreminė užtepėlė ant duonos arba bulvių, gaminama iš rausvosios arba baltos žuvies ikrų, šlakelio alyvuogių aliejaus ir kelių lašų citrinos sulčių.
  • Alyvuogės ir alyvuogių aliejus. Nė vieno patiekalo nevalgykite nepagardinę jo autentišku alyvuogių aliejumi. O dar geriau jei graikų turguje jo įsigytumėte ir lauktuvėms namo.
  • Mousaka. Tai visuose Balkanuose būdingas patiekalas, tačiau Graikijoje nuo jo galima nusikąsti liežuvį – tai pikantiškas sluoksniuotas patiekalas, išvaizda primenantis lazaniją, tačiau gaminamas iš baklažano, maltos mėsos, pomidorų tyrės, svogūno, šiek tiek bulvių, įvairių prieskonių ir sūrio.
  • Šviežia žuvis. Graikijos pakrantės skalauja jūros, todėl čia gausu gardžių žuvų. Bent vienos vakarienės metu būtinai užsisakykite šviežiai tą dieną pagautos ir paruoštos žuvies.
  • Aštuonkojis. Be žuvų graikai taip pat puikiai paruošia ir aštuonkojus. Jis kepamas griliuje, marinuojamas ir paruoštas su makaronais puikiai dera prie balto vyno.
  • Feta ir kiti sūriai. Graikija gali pasigirti ožkos sūrių įvairove, todėl būtų didelė klaida čia apsilankius neišbandyti įvairių sūrių asortimento.
  • Medus ir baklava. Turkijoje ir Graikijoje mėgstami medaus pagrindo saldumynai, o baklava yra vienas tokių. Tai plonytės tešlos lapeliai, sluoksniuojami su medumi ir riešutais. Tiesiog privalote jos išbandyti.

Domina pigūs lėktuvų bilietai į Atėnus, Graikiją? Nepraleiskite progos nuskristi į šią žavingą šalį. Kelionės pavasarį ar vasarą garantuos nuostabų orą, žaliuojančią gamtą gamta bei gerą nuotaiką.