Vaikiškų indų įvairovė: nuo plastikinių iki draugiškų gamtai

Tiek ką tik pradėjusiems valgyti kietą maistą mažyliams, tiek jau paaugusiems vaikams labai svarbūs kokybiški ir saugūs puodeliai, dubenėliai, lėkštės, gertuvės bei įrankiai. Rinkoje siūlomas asortimentas stebina didžiule gaminių įvairove. Kokie vaikiški indeliai yra populiariausi ir į ką reikėtų atkreipti dėmesį? 

Svarbu vertinti sudėtį

Žinoma, kiekvienas renkasi įvairius daiktus, taip pat vaikiškus indų rinkinius, pagal skonį ir galimą biudžetą, tačiau labai svarbu apsaugoti vaikus nuo kenksmingų medžiagų. Taigi, prieš renkantis indus, iš kurių valgys mažieji, reikėtų atsakingai įvertinti gaminių sudėtį. Vaikiški indeliai ir įrankiai turėtų būti be PVC, BPE ir kitų sveikatai pavojingų medžiagų. Prieš įsigyjant vaikiškas valgymui skirtas priemones svarbu atkreipti dėmesį į gamintoją ir prekių kokybę. 

Žaismingi indeliai skatina susidomėjimą

Spalvingi, su įvairiais raštais ar smagių personažų paveikslėliais indeliai neabejotinai žadina kiekvieno mažylio apetitą. Juk smagu suvalgius košę pamatyti dubenėlio dugne pasislėpusį mielą besišypsantį kačiuką! 

Dubenėliai ir lėkštelės su skyriais

Indai su atskirais skyreliais itin naudingi pradėjus pažintį su skirtingais maisto produktais. Tokiu būdu sudėtas maistas atrodo estetiškai, tvarkingai ir palengvina visą valgymo procesą. 

Populiarūs ir daugelio mėgstami – plastikiniai indai

Kalbant apie plastiką, svarbu indus naudoti tik pagal paskirtį. Vieni indai naudojami tik šaltam maistui ir gėrimams, kiti – karštam, todėl būtina tai įvertinti, o subraižytus, sugadintus indus nieko nelaukiant reikia pakeisti naujais, nes tokie naudojimui jau nebetinkami. Be to, geriau vengti pasirinkimų iš pigaus plastiko. Protingiausia rinktis indus bei įrankius, kurie skirti vaikams iki trejų metų – tokie bus saugesni. 

Silikoniniai indeliai – saugūs tiek namuose, tiek kelionėse 

Silikoninius pačių įvairiausių spalvų ir skirtingo dizaino vaikiškus indus galima laikyti išties protingu pirkiniu. Indeliai iš silikono tvirtai laikosi ant stalo, todėl tokius numesti ant grindų sudėtingiau. Be to, jie pasižymi patvarumu ir neužima daug papildomos vietos, todėl šios medžiagos gaminius labai patogu turėti su savimi ir kelionių metu. 

Draugiški gamtai – pasirinkimai iš bambuko

Šiuolaikiniame pasaulyje, kuriame vis dažniau kalbama apie vartojiškumą ir draugiškumą aplinkai, sunku nuspręsti, kokius naujus daiktus verta įsigyti. Bambukiniai indeliai vaikams – geras pasirinkimas mylintiems gamtą. Indai iš bambuko pluošto yra lengvi, saugūs ir, svarbiausia, ekologiški. Tiesa, tokie indeliai nukritus ant žemės gali įskilti, todėl dažniausiai rekomenduojami naudoti nuo vienerių metų amžiaus prižiūrint suaugusiems. Daugumą bambukinių pasirinkimų galima plauti indaplovėje.