kaledu-stalas

Nemoku ir nenoriu gaminti, bet mano Kalėdų patiekalai turi būti skanūs – ką daryti?

Daug kam iki kaulo įgrysta gaminti šventinius patiekalus, o į Kalėdas kalendoriuje žiūri pro pirštus su mintimi, kad o varge – vėl reikės gaminti. Bet ir nenori nuvilti šeimos ir draugų – pagaminti reikia skaniai, o pirkti patiekalus didelei šeimai brangu. Yra daugiau būdų kaip galima palikti įspūdį su maistu, nieko jame nekeičiant.

Jauki aplinka – skanesnis maistas?

Gali pasirodyti keista, bet kai žmogus valgo jaukioje aplinkoje – jis maistu mėgaujausi labiau. Ar niekada nepagalvojote kokie yra jūsų mėgstamiausi restoranai ar kavinės? Dažnai prisiminus mylimiausią restoraną užplūsta jausmai, bet mus užplūsta ne tik prisiminimai apie skonius, kuriuos ragavome ar patiekalus, kurie sužavėjo. Pirmiausia mums iškyla restorano aplinkos vaizdas ar staliukas prie kurio sėdėjome paskutinį kartą. Taigi, kuo aplinka mus labiau žavi, tuo didesnė tikimybė, kad žmogus prisiminęs jūsų maistą, prisimins ir aplinką, o jį dėl to užplūs mielesni prisiminimai, jeigu aplinka jam paliko gerą įspūdį.

Kaip papuošti valgomąjį

Pirmiausia, pačios matomiausios detalės – eglučių girliandos, kalėdiniai papuošimai ant sienų ir papuošimai ant stalo. Šios detalės yra pačios ryškiausios ir jas lengviausia prisiminti, nes vos įėję į svečius mes pastebime pagrindinį Kalėdų simbolį – eglutę, o kaipgi eglutė be spindinčių papuošimų ir žavių eglučių girliandų. Eglučių papuošimai yra labai skirtingi, bet, bent jau kiek teko prisiminti, nepasakyčiau nei vieno papuošimo, dėl kurio pasakyčiau – baisūs, nepatiko. Kalėdų metu eglutes visi puošia skirtingai ir visi vertina skirtingai papuoštas eglutes tad įmantrių papuošimų nereikia – svarbiausia jaukumas. Eglučių girliandoms reikėtų daugiau dėmesio – dabar jų yra labai daug ir itin skirtingų. Skirtingų lempučių dydžiais, atspalviais, mirgėjimu ir skirtingų ilgių. Čia svarbiausia pasirinkti prie papuošalų derančias jaukias lemputes, būtų gerai pasirinkti tokias, kurios geriau šviečia – didesnė tikimybė, kad svečiui jos kris į akis ir paliks įspūdį. Toliau, mažai kas naudoja papuošimus ant sienų. Bent Lietuvoje, retai kas kreipia dėmesį į papuošimus ant sienų, nes retas kuris puošia sienas, bet tradicinis papuošimas kalėdinėmis kojinėmis paliks neišdildomą įspūdį kiekvienam svečiui, nes bent Lietuvoje – tai retas papuošimas.