Taip dar nebandėte: sultys indiškai, itališkai ir lietuviškai

Atėjus pavasariui norisi susigrąžinti į organizmą visus prarastus vitaminus, todėl savo mitybą paįvairiname vis daugiau daržovių ir vaisių. Patys drąsiausi pasiryžta savaitės trukmės sulčių dietai, kas yra tikras išbandymas organizmui, tačiau po tokio išsivalymo jautiesi kaip naujai gimęs.
Bėda – kad sultys gan nuobodus patiekalas, ypač jei jas geri kiekvieną dieną. Taip ir pradedi svajoti, kaip dar prieš savaitę dareisi indišką vištienos karį, bolonijos makaronus…
Siūlome išeitį – štai keli receptai, kaip ne tik įmaišyti į savo kokteilį ar sultis įvairesnių skonių, bet ir praturtinti jas vitaminais ir kitomis naudingomis medžiagomis.

Sultys indiškai: morkų, kalendros ir kumino sultys

Morkų nauda organizmui nepaneigiama – jos savaime valo virškinamąjį traktą dėl atsinešamo vitamino A, taip pat gražina viso kūno odą, normalizuoja cholesterolio kiekį kraujyje, gerina regėjimą, naikina vėžines ląsteles.
Kalendra garsėja savo detoksikacinėmis savybės. Ji šalina iš organizmo nuodinguosius metalus, taip pat mažina cukraus kiekį kraujyje, ramina žmogaus psichiką.
Kmyninis kuminas padeda virškinimui, gelbėja nuo vidurių pūtimo ir žarnyno dieglių.

Sultys itališkai: pomidorų, česnakų ir saliero stiebų sultys

Pomidorai žinomi kaip likopeno šaltinis. Jis efektyvus gydant onkologinius sutrikimus, taigi turi antikancerogeninių savybių. Taip pat pomidorų sultys padeda tiems, kuriuos kankina patinimai ir kurių kūne linkę kauptis skysčiai.
Česnakai yra gamtos antibiotikai. Jie stiprina imunitetą, turi priešvėžinių savybių, taip pat valo organizmą nuo toksinų.
Saliero stiebai padeda virškinimui, puikiai valo organizmą ir pakelia nuotaiką – pasižymi antidepresinėmis savybėmis.

Sultys lietuviškai: dilgėlių ir obuolių sultys

Dilgėlė gali būti mūsų priešas gėlyne, bet geriausias draugas sveikatoje. Teigiama, jog šios žolės gydo skrandžio opą, inkstų uždegimą, mažakraujystę, sąnarių ligas, inkstų akmenligę, tiek vyrų, tiek moterų lytinius sutrikimus. Dilgėlės valo kraują ir skatina protinį darbą.
Obuoliai padeda lieknėti, turi daug antioksidantų. Juose esančios skaidulos gelbėja tiek viduriuojant, tiek užkietėjus viduriams.

Jei norite, jog sultys išlaikytų visas savo naudingąsias medžiagas, spauskite jas aukštos kokybės sulčiaspaudėmis. Štai nors sulčiaspaudžių Hurom kaina yra didesnė už įprastų sulčispaudžių, šie aparatai išgauna itin skaidrias sultis neprarasdama nė lašo vitaminų. Hurom kaina yra verta aukštos šių sulčiaspaudžių kokybės, o radę akciją, galite ją įsigyti pigiau.

Daugiau informacijos apie HUROM sulčiaspaudes rasite: http://zaliavirtuve.lt/letaeiges-sulciaspaudes-hurom.html