Švedų virtuvės gardėsiai – skanu ir sveika

Ko verta kelionė į užsienį, jeigu atvykus neparagaujama bent kelių svarbiausių tradicinių šalies patiekalų. Esame ne kartą girdėję, kaip užsieniečiai, atkeliavę į Lietuvą vos ne vos suvirškina mūsų cepelinus, kuriuos patys galime kirsti į valias. Todėl turime skrandžius, kurie gali pakelti visų maistą. Net ir Skandinavų, kuris, beje, nėra toks lengvas, koks gali pasirodyti. Norvegai bei švedai savo patiekaluose naudoja daug mėsos, todėl gerai pasisotinti galima ir atostogoms pasinaudojus skrydžiu į Švediją.
Viešėdami šioje šalyje nepamirškite pasimėgauti:

  • Briediena su voveraičių padažu. Tai tikras švedų delikatesas. Šalies miškuose gyvena daug laukinių gyvūnų, kuriais švedai mėgaujasi jau nuo senovės.
  • Gravlax yra vadinamas šiauriečių šonine. Nes šiuose kraštuose lašišos yra tiek daug, kiek Amerikoje yra šoninės. Ir lašiša Švedijoje dedama bet kur – ant sumuštinių, užkandėlių, arba valgoma net ir viena.
  • Švedai turi įdomius bulvių kukulius, kuriuos įdaro su svogūnais, šonines ar kiauliena. Jų verta išragauti kiekvienam.
  • Kladkakka – tai burnoje tirpstantis šokoladinis pyragas, patiekiamas su šiek tiek plaktos grietinėlės arba ledų.
  • Šiek tiek keistas patiekalas – Flygande Jacob. Tai orkaitėje kepamas bananų ir vištienos apkepas su gausiu padažo kiekiu. Burnoje tai tampa tikra saldumo ir švelnaus šių ingredientų derinio švente.
  • Singoalla – tai švedų sausainiai, tiksiantys parvežti lauktuvių artimiesiems. Tai sausainiai su aviečių įdaru. Jie yra itin sveiki bei tinka žmonėms norintiems pakeisti tradicinius saldumynus turinčius daug cukraus į kažką sveikesnio.
  • Silkę mėgstame ne tik mes – švedai taip pat dievina šią žuvį ir yra susigalvoję begales padažų, užpilų ir receptui silkei paruošti.
  • Kottbullar – tai tradiciniai švedų mėsos kukuliai, kuriuos „pasivogė“ ir norvegai ir turbūt dar ne viena tauta. Švedijoje tiesiog privalote jų paragauti.

Esate sužavėtas išskirtinėmis švedų charakterio savybėmis? Nepraleiskite progos susipažinti nuostabiais Švedijos žmonėmis bei pažinti juos kiek iš arčiau. Pigūs lėktuvų bilietai į Stokholmą, Švediją padės keliauti itin patogiai ir greitai.