Maisto produktai, kurie pakels jūsų nuotaiką

Ne veltui yra daugybė minčių ir pasakymų apie tai, jog kaip maitinamės, taip ir jaučiamės. Tai patvirtina ir tai, kad kaskart persivalgę nesveiko maisto pajuntame, jog nuotaika suprastėjo, jaučiamas ne tik fizinis sunkumas, bet ir psichologinis, apima stresas, depresija. Kartais žmogų vargina bėrimas nuo streso ir blogos mitybos. Tad mažinant stresą, gerėja ir ogranizmo veikla. Juk maisto produktai yra skirtingų mineralų ir vitaminų šaltinis, o būtent tam tikri vitaminai yra atsakingi už mūsų smegenų ir nervų sistemos veiklą.

Iš esmės svarbiausios medžiagos, reikalingos sklandžiai nervų sistemos veiklai – tai B grupės vitaminai, magnis ir vitaminas C. Vitaminas B1 naudingas širdžiai raumenims ir nervams atsistatyti po patirto streso, B2 – apskritai stiprina nervų sistemą, B3 vitaminas gerina miegą, net gi padeda sergantiems depresija ar šizofrenija. Vitaminas B5 – yra taip pat atsakingas už daug mūsų kūno funkcijų – nuo širdies ir raumenų veiklos iki apsaugos nuo depresijos ir asmenybės pokyčių. Ši medžiaga taip pat gerina mūsų imunitetą.

B9 vitaminas dar žinomas kaip folio rūgštis ir jis padeda žmogaus nervų sistemai bei smegenims. Vitamino B yra gausu tokiuose maisto produktuose kaip brokoliai, pienas, kiaušiniai, juoda duona, ryžiai, paukštiena, žiediniai kopūstai, pomidorai, špinatai, pupelės.

Magnis yra atsakingas už širdies veiklą, kalcio, fosforo, natrio ir kalio įsisavinimą. Turbūt pastebėjote, kad magnio papildai yra derinami su B6 vitaminu, nes pastarasis organizme skatina magnio įsisavinimą. Magnio gausu riešutuose, grūduose,saulėgrąžose, sėmenyse, žuvyje.

Vitaminas C paskutinių tyrimų duomenimis padeda ne tik nuo peršalimo ligų bei imunitetui stiprinti, bet ir gerina žmogaus nuotaiką.

Tad jeigu jus jau pradeda varginti nemina, nuovargis, bėrimas nuo streso ir panašūs streso simptomai, užeikite į artimiausią vaistinę B vitaminų arba magnio papildų ir dažniau mėgaukitės nurodytais maisto produktais – užtikriname, kad tai padės jaustis žvalesniais ir džiaugtis geresne nuotaika.