Ką valgo pasaulinio lygio kultūristai?

pilvo preso treniruoklis

Pasaulyje sparčiai populiarėjanti sporto šaka kultūrizmas ypatingai paliečia ir šių sportininkų maisto racioną. Be griežtos ir subalansuotos mitybos, jų kūne neužtektų energijos užsiiminėti didelių fizinių pastangų reikalaujančiais pratimais. Maiste esančios medžiagos, praturtina jų organizmą būtinais elementais, kurie neleidžia nusilpti rankų, kojų, nugaros ir kitiems raumenims, taip pat paskatina ląstelių atsinaujinimą. Kokios maisto paslaptys kultūristams atneša sėkmę šiame sporte? Ką kasdien turi valgyti sportininkai, kad fizinės jėgos ir ištvermė niekur nedingtų? O koks maistas formuoja jų milžiniškus kūnus?
Kultūristams specialiai subalansuota mityba yra bene vienas pagrindinių sėkmės faktorių. Tik teisingai maitinantis, kūno raumenys gali augti ir formuotis taip, kaip pas tikrus profesionalus. Yra paskaičiuota, jog per dieną suvalgant 3200-3700 kalorijų raumenys neauga. Tokia paros norma yra per maža raumenų masės formavimui. Vadinasi, siekiant puikių rezultatų kultūristai turi suvalgyti kur kas daugiau.
Jų kasdienėje rutinoje yra ne tik pilvo preso treniruoklis, štanga ar skersinis, bet ir ypatingai griežtai nustatytas ir laikomas pusryčių, priešpiečių, pietų, pavakarių bei vakarienės valgiaraštis. Į dieną 5 kartus valgant tam tikrų maisto produktų, sudaroma galimybė paskirstyti kalorijas ir suteikti reikalingos energijos.
Svarbus dalykas yra tas, jog kultūristai negali valgyti daug ir tik gerai, kaip kad mano daugelis žmonių. Nors ir yra reikalingas didelis angliavandenių, baltymų, gerųjų riebalų kiekis ir pan., tai niekaip nesisieja su milžiniškomis maisto porcijomis bet kokio, kad ir pačio ekologiškiausio maisto. Kultūristams būtina skaičiuoti produktų energetinę vertę, tiksliai žinoti kada ir ką valgyti.
Geriausi pasaulio kultūristai nevalgo vien tik mėsos, kadangi organizmui baltymus būtina įsisavinti kartu su angliavandeniais. Dėl šios priežasties, kultūrizmu užsiimantys asmenys, mėsą valgo dažniausiai su garnyru, tarkime ryžiais, makaronais arba bulvėmis. Mėsos turėtų būti du kartus mažiau negu garnyro. Dietologų bei sporto specialistų teigimu, kultūristai valgyti daugybę angliavandenių, baltymų turintį maistą turi dieną, nes šiuo paros metu medžiagų apykaitos greitis yra didžiausias. Taigi, kad pilvo preso treniruoklis sporto salėje riedėtų lyg per sviestą, o štangą pakelti kultūristui būtų vienas juokas, jam būtina valgyti daug paukštienos, jautienos, ryžių, košių, valgyti daug varškės, užkandžiams rinktis tokius vaisius kaip bananai.