kazeinas

Išrūgos ar kazeinas? Ką rinktis ir kas labiau tinka sportuojantiems?

Apie baltymų naudą sportuojančiam žmogui žino visi, tačiau ne visi suvokia – kurie baltymai yra geriausi. Šiuo metu rinkoje pasiūla tikrai labai plati, o pasiekti geriausius rezultatus dažniausiai galima tik į mitybą įtraukus tinkamus papildus. Dažniausiai tai yra kazeinas, tačiau greta to verta palyginti ir kitą dažnai minimą alternatyvą – išrūgų baltymai.

Baltymai sportuojantiems – būtini

Pats ryškiausias kazeino santykis su išrūgomis yra tai, jog abu susiję su pienu bei jo gaminiais. Kazeinas dažniausiai gaminamas dideliais kiekiais, kadangi jo naudojimas sporte – daugeliui yra būtinas. Sunku atsakyti, kuris variantas, kuris papildas tiksliai yra geresnis, kadangi tiek viename, tiek kitame esantys baltymai yra reikalingi ir naudingi žmogui, kuris sportuoja. Galbūt tik kinta suvartojami kiekiai ir tuo pačiu papildomai pasirenkamos aminorūgštys, kurios aprūpina organizmą.

Baltymų sintezė organizme

Tiesa, vienas pagrindinių skirtumų yra tas, kad išrūgos gali paskatinti ir skatina baltymų sintezę. Kadangi jos virškinamos labai greitai – didėja aminorūgščių kiekiai, kurie taip pat būtini žmogaus organizmui. Patys baltymai nėra skaidomi, tačiau sintezė tampa kur kas aktyvesnė.

Kazeinas, tuo tarpu, neturi šios funkcijos, tai yra, jis neskatina baltymų sintezės. Tačiau priešingai – užtikrina, kad baltymų balansas, žinoma – teigiamas, organizme būtų.

Skirtumai ir pasirinkimas

Sunku atsakyti, kuris variantas yra labiausiai tinkamas Jums, tad geriausia tartis su treneriu, kuris ne tik pateikia sporto planą, tačiau ir rekomendacijas dėl mitybos bei papildų. Kazeinas, viena vertus, gali būti vadinamas galingesne medžiaga, tačiau kita vertus – jis neatlieka baltymų skaitymo funkcijos, kuri yra reikalinga kiekvienam sportininkui, kuris ne tik siekia rezultatų, tačiau taip pat ir nori būti sveikas.

Papildų pirkimas

Kad ir kokie papildai Jums tinkamesni – būtinai juos pirkite patikimose prekybos vietose, kur gaminiai yra sertifikuoti, tad būsite tikras dėl kokybės. Jokiu būdu nepirkite papildų abejotinose vietose, kadangi galite ne tik kad pasiekti su jais norimo rezultato, tačiau ir padaryti žalą organizmui.