3D spausdinimas

3D atspausdintas maistas – sveika ir skanu?

Jau nuo seno svajojate paragauti tikro japoniško, tailandietiško ar turkiško maisto, tačiau tam trūksta pinigų, kadangi šios šalys pakankamai toli? Gerai, kad sparčiai tobulėjant šiuolaikinėms technologijoms nebūtina keliauti į kurią nors šalį ar restoraną norint susipažinti su tam tikros šalies virtuve – ta virtuvė gali atkeliauti tiesiog į jūsų namus su 3D spausdintuvu.

Kas yra 3D spausdinimas?

3D maisto spausdinimas yra būdas prauošti tam tikrą patiekalą automatizuotu būdu. Šis būdas buvo sukurtas tam, kad žmonės galėtų laisvai keliauti kosmose ir ten maitintis. Pirmieji bandymai, nenuostabu, bet prasidėjo su pica, kadangi tai patiekalas, kuris yra gaminamas sluoksniais. Po šių bandymų sekė kiti, o šiuo metu pica nėra vienintelis maistas, kurį gali pagaminti 3D spausdintuvai.

3D spausdintuvu atspausdintas maistas yra sveikas?

Atlikus daug eksperimentų šiandienos valgiaraštis gali pasiūlyti ne tik picas, bet ir kitus skanumynus, kurie galbūt ne visada prieinami kiekvienam. Vis dėlto, tikriausiai daugelį stebina faktas, kad šia technologija atspausdintas maistas gali būti ne tik skanus, bet ir naudingas bei sveikas. Jame yra pakankamai maistingų medžiagų, todėl nenuostabu, kad toks įrenginys džiugina daugelį.

Vienas 3D spausdintuvu atspausdintas maistas jau iš karto yra paruoštas valgymui, kitą, pavyzdžiui, mėsą ar duoną reikia paruošti, tai reiškia,kad jį reikia iškepti orkaitėje ar pagrilinti.

Ką reikia žinoti apie 3D spausdinimą?

  1. Tai patikimas daiktas – jis atspausdina tai, ką norite.

  2. Greitis neatsiejamas komponentas nuo 3D spausdintuvo. Ne paslaptis, kad maistą restorane ar namuose užtrunka pagaminti, tačiau ši technologija laiko nereikalauja.

  3. 3D spausdintuvas yra brangus.

  4. …tačiau saugus. Maistas yra skanus ir maistingas, visiškai nedarantis žalos žmogaus organizmui.

3D spausdinimo technologija kasmet vis labaiu tobulėja, o maisto spausdinimas kosmose buvo tik inžinerinė dalis. Nuomonės, kad kiekvienas žmogus turėtų turėti namuose 3D spausdintuvą yra ganėtinai diskredituota. Dabartinė technologija yra per daug sudėtinga ir net nepatogi, tačiau kalbant apie 3D maisto spausdintuvą virtuvėje – šis pasiūlymas anaiptol kitoks. Visai ne paslaptis, kad mokslininkai tikisi, ar bent įsivaizduoja, jog 3D maisto spausdinimas kada nors pasieks kiekvieno paprasto žmogaus namus: https://www.argbaltic.lt/3d-spausdintuvai.html/