Populiariausi gėrimai Malaizijoje

Populiariausi gėrimai Malaizijoje

Galvodami apie Malaiziją pirmiausia įsivaizduojame egzotišką jos gamtą ir mums neįprastus augalus, po to pagalvojame apie įmantrius patiekalus, tačiau ar kada susimąstėme, kokie gėrimai dažniausiai vartojami Malaizijos virtuvėje?

Populiariausi gėrimai Malaizijoje

Čia populiari ir kava ir arbata, tačiau nacionaliniu gėrimu yra laikoma arbata, kuri vadinasi Teh Tarik. Jos paruošimo būdas nėra labai sudėtingas – užtenka sumaišyti ir suplakti kondensuotą pieną kartu su presuota arbata. Vizualiai tai primena visiems puikiai žinomą kapučino kavą, tačiau kondensuotas pienas suteikia visiškai kitokį, būtent Malaizijos virtuvei būdingą skonį.

Populiariausi gėrimai Malaizijoje

Šią arbatą, žinomą ne tik Malaizijoje, bet ir Singapūre bei kitose Azijos šalyse, siūloma pasigaminti ir patiems namuose – paruošus visus ingredientus ir supylus juos į stiklinę, reikia pilstyti iš vienos stiklinės į kitą tol, kol arbata atvės ir susidarys graži stangri puta. Galbūt skonis nebus identiškas Malaizijos virtuvės pasididžiavimui, tačiau įnešti Rytų šalių prieskonio į savo kasdienybę tikrai turėtų pavykti.

Malaizijoje mėgstamas ir alkoholinis gėrimas, kuris yra gaminamas vietoje iš palmių sulčių. Tokiu pačiu būdu gėrimai yra gaminami ir Irane bei Indijoje. Nors gaminimo specifika ir distiliuojamos sultys šiek tiek skiriasi (Irane naudojamos vynuogių ir datulių sultys, o Indijoje – cukranendrių) visi šie alkoholiniai gėrimai turi vieną bendrą pavadinimą – arak.

Populiariausi gėrimai Malaizijoje

Vienas iš keistesnių dalykų, kalbant apie Malaizijos virtuvės gėrimus yra tai, jog čia labai populiarūs įvairūs tirpūs vaisiniai gėrimai, tačiau ne vaisių sultys. Malaizijoje yra tikrai didelis vaisių pasirinkimas, pradedant kokosais ir baigiant rambutanais, tačiau visi šie vaisiai dažniausiai naudojami kaip pagrindinis patiekalas valgant pietus, tad gerti tos pačios rūšies sultis būtų ganėtinai keistas sprendimas.

Populiariausi gėrimai Malaizijoje

Dėl šios priežasties atvykę turistai neturi progos atsigerti šviežių vaisių sulčių – nebent paieškoms yra pasiryžę paskirti nemažai savo kelionės laiko. Vis dėl to ir be vaisių sulčių gerti čia tikrai yra ką – vietinių labai mėgiama imbierinė arbata, įvairūs nealkoholiniai gėrimai ir šokoladinis pienas, tad nei vienas keliautojas tikrai neliks ištroškęs.