Tenerifės virtuvė – kvapni ir turtinga

Tenerifė – tai nuostabus žemės kampelis – sala, esanti nuo mūsų kraštų ne taip ir toli – Kanarų salose. Nors galima pamanyti, jog Ispanijai priklausanti sala tėra tik įstabus kurortas, nepasižymintis savita kultūra, tai – ne tiesa. Iš tiesų tiek Tenerifės kultūra, tiek virtuvė yra autentiškos ir dominančios kiekvieną keliautoją. Daug ką vilioja kelionė į Tenerifę. Kaina už maistą čia nėra ypač didelė, o jis – dieviškai skanus.

Tenerifės virtuvėje susijungia tiek Ispanijos, tiek Pietų Amerikos šalių virtuvė. Nuo tradicinės Ispaniškos virtuvės šios salos valgymo papročiai skiriasi tuo, jog čia į patiekalus dedama daug įvairių ir kvapnių žolelių bei prieskonių. Tenerifiečiai savo patiekaluose negaili petražolių, kalendros, aštriųjų pipirų ir paprikų.
Nors atrodo, jog karšto klimato saloje turėtų būti įprasta valgyti tik lengvą maistą ir vaisius, iš tiesų Tenerifėje populiarios pikantiškos daržovių sriubos, kuri verdama su mėsa ir kiti karšti, aštrūs patiekalai.

Savaime suprantama, kad jeigu šalis yra skalaujama jūros, čia netrūks ir jūros gėrybių. Tai jau labiau atitinka mūsų nuostatą, kad Viduržemio regiono gyventojai turėtų mėgautis lengvu, tačiau maistingu maistu. Iš jūros gėrybių populiarūs yra patiekalai ir užkandžiai su moliuskais, vėžiais, krevetėmis. Šiuos produktus vietiniai derina su paprikomis, pomidorais ir įvairiomis žolelėmis.

Kadangi Tenerifė – Ispanijos dalis, čia apsilankius privaloma paragauti tradicinių ispaniškų užkandžių – tapų. Tai yra smulkių kasnelių užkandėlės, gaminamos iš praktiškai bet ko. Ispanų kultūroje ėjimas vakare su draugais į miestą pasidalinti įspūdžiais ir išgerti taurę vyno neapsieina be užkandžiavimo tapais. Tapai gali būti pikantiški sumuštinukai ant duonos su alyvuoge ar žuvimi arba net troškintų daržovių iešmeliai.

Taigi, Tenerifėje be jokių abejonių ne tik patirsite daugybę nuotykių, kelionių gamtoje ar maudynių šiltoje jūroje, bet ir pasimėgausite nuostabaus kvapo ir sodraus skonio tradiciniais patiekalais. Tai kelionė, į kurią būtina pasileisti kiekvienam keliautojui. Kelionė į Tenerifę kaina negąsdina, o pamatyti šią salą, verta.