sveiki dantys

Maisto produktai padedantys išsaugoti sveikus, stiprius dantis

Visi nori gražių dantukų, tačiau ne visi deda užtektinai pastangų, kad pavyktų tokiais dantimis džiaugtis. Dažniausiai nereikia nei labai daug laiko, nei pinigų, kad šypsena atrodytų tobulai. Užtenka tik tinkamų kasdieninių įpročių, kurie suteiks Jūsų dantims daugiau sveikatos. O ji neatsiejamas ir nuo išvaizdos.

Tiesa, dažniausiai sveiki ir gražūs dantys taip pat neatsiejami ir tuo tinkamos mitybos. Jūsų dėmesiui nurodysime maisto produktus, kurie naudingi Jūsų dantims. Jie suteiks galimybę šypsotis labai plačiai ir tuo pačiu pasitikinčiai savimi. Visa tai – smulkmena, tačiau ji labai svarbi. Geras maistas – laimingas žmogaus kūnas ir tuo pačiu laimingi jo dantys.

  • Dažniausiai odontologijos paslaugos siejamos su obuoliu. Šis vaisius neturi tiek daug vitaminų, kiek galima pagalvoti. Tačiau valgant jis padeda pašalinti minkštas apnašas, kurios galiausiai virsta kietosiomis. Štai todėl siūlome po kiekvieno valgio suvalgyti ir obuolį.
  • Taip pat gerkite kuo daugiau vandens. Ne tik todėl, kad to reikia visam kūnui, tačiau todėl, kad tos pačios minėtos minkštosios apnašos būtų pašalintos labai greitai ir paprastai. Bent jau du litrai per dieną yra pats tinkamiausias pasirinkimas.
  • Taip pat reikia valgyti kuo daugiau daržovių. Jose yra labai daug medžiagų, kurios padeda dantukams būtų sveikais bei gražiais.
  • Labai daug diskutuojama apie pieno produktus. Tiesa, kalcio yra ne tik juose. Tad ar valgyti – nuspręsti gali kiekvienas. Tiesa, nepamirškite, kad labai daug pieno produktų gali sugadinti jūsų figūrą, kadangi juose yra daug cukraus.
  • Lygiai taip pat yra ir su vaisiais. Juo valgyti yra gerai, tačiau per dideli kiekiai taip pat nėra labai gerai, kadangi vaisiuose yra labai daug cukraus.
  • Žuvies gaminiuose yra daug mineralų, kurie reikalingi ne tik regai bei smegenims, tačiau taip pat ir Jūsų burnos ertmei.

Svarbu ne tik tai ką valgote, tačiau ir kaip valgote. Kramtykite kuo ilgiau, kad kiekvienas Jūsų dantukas kuo daugiau dirbtų. O  baigus valgyti – išsivalykite dantis. Jeigu ne šepetėliu, tai bent jau vandeniu arba obuoliu.

Straipsnis parengtas pagal Pilene.lt.