ka valgyti su plokstele

Kokio maisto vengti nešiojant dantų plokštelę?

Jeigu nešiojate dantų plokštelę arba jeigu ją nešioja Jūsų vaikas – tokiu atveju labai svarbu, kad jie kiekvieną dieną visai savo burnos ertmei skirtų tiek dėmesio, kiek reikia. Dažniausiai apie breketus visi žino puikiai, tačiau dantų plokštelės nureikšmina. O reikėtų, kadangi ją nešiojant taip pat siūlome vengti tam tikrų maisto produktų, kurie gali paskatinti greitesnį plokštelės dėvėjimąsi ir tuo pačiu aktyvesnį apnašų kaupimąsi, kuris taip pat kenkia dantukams.

  • Žinoma, pačioje pirmoje vietoje dažniausiai yra kramtomoji guma, kurią labai mėgsta vaikai. Ja dažniausiai apsivelia plokštelė ir vėliau visus likučius pašalinimas tikrai tampa labai sudėtinga. Štai todėl geriausia gumą kramtyti tuo metu, kai plokštelė yra ne burnoje, o jeigu ją nešiojate visą dieną – tokiu atveju geriausia gumos nekramtyti visiškai.
  • Taip pat siūlome sumažinti mėsos kiekius, kadangi dažniausiai mėsytės gabaliukai taip pat lenda po plokštele. Žinoma, ją išsiimti ir išsivalyti nėra sudėtinga, tačiau gydytojai teigia, kad praktika tokia, jog vaikai tam dažniausiai visiškai neskiria dėmesio. Blogai, kadangi likę maisto gabaliukai daro neigiamą įtaką ir patiems dantukams.
  • Lygiai taip pat vertinami desertai, saldūs maisto patiekalai, kuriuose yra daug cukraus. Jie taip pat dažniausiai lieka tarpdančiuose ir jų šalinimas yra labai sudėtingas. Siūlome nepamiršti, kad cukringi patiekalai nėra rekomenduojami niekam. Jie labai gadina dantukus.
  • Už plokštelės ir jų tarpeliuose dažniausiai patenka ir trupinių. Pavyzdžiui, traškučių, taip pat, įvairių sausainių ir taip toliau. Po kiekvieno valgio juos reikia pašalinti arba dar geriau – tiesiog net nevalgyti tokio maisto.

Nešiojantys dantų plokšteles turi gerti kuo daugiau vandenis ir tuo pačiu nepamiršti, kad reguliarus plokštelės valymas yra ne galimybė, tačiau būtinybė, kuri gali garantuoti, kad pavyks sėkmingai išgydyti dantukus.

Pagal www.zivile-neverauskiene.lt.