Virtuvėje pagamintos dovanos mamai

dovanos mamai

Artėjant kokiai nors šventei pradeda skaudėti galvą nuo geriausios dovanos idėjos generavimo. Nesupraskite manęs klaidingai – man tai nėra prievolė, kurios baidausi. Priešingai – man patinka kurti geriausios dovanos idėjos variantą. Tai galėčiau sugretinti su sportiniu interesu, kuomet norisi perlipti save ir padaryti geriau nei įprasta. Bet (visuomet atsiranda ‘bet’) yra bėda. Esu perfekcionistė, kuri nori nustebinti dovanos gavėją ir jo šventinę dieną padaryti ypatinga. Sveikinant draugus ar mylimąjį, man ši užduotis nėra tokia neįkandama, tačiau kaip dovanos mamai?
Motinos diena – pati didžiausia ir gražiausia pavasario šventė mylinčiai mamai (ko gero ji svarbesnė nei gimtadienis ar mano mylimos šv. Kalėdos). Ieškodama tobulos dovanos mamai, ko gero, išnaršiau visą internetą. Radau įvairiausių idėjų: auskarai, apyrankė, drabužiai, knygos, … Visokių įprastų dovanoti variantų, kurie jau pabodę ir nieko jie čia nenustebins. Metusi kompiuterį šalin pradėjau generuoti idėjas pati. Supratau, kad mamos VISUS daiktus gali nusipirkti pačios. Tuomet pradėjau galvoti, o kogi nusipirkti jos negali ir ką jos vertintų labiau už viską? Voilà! Sugeneravau savo galvoje patį geriausią atsakymą. Dovanos mamai (nebūtinai Motinos dienos proga) turi būti tokios, kai patys brangiausi Jai žmonės skiria savo laiką.
Tad ir dovana mamai buvo tokia: visą nuostabią pirmojo gegužės mėnesio sekmadienio dieną praleidau su savo brangiausia. Mes vaikštinėjome, kalbėjomės, gėrėme kavą, juokėmės, kvailiojome, o galiausiai kartu gaminome pietus. Aš nesu pati geriausia kulinarė pasaulyje (priešingai nei mano mama), tačiau tokią dieną nusprendžiau pasistengti ir didžiąją darbų dalį virtuvėje atlikti pati. Nusprendžiau, kad ne per sunkus ir ypatingai skanus patiekalas pietums bus makaronai su krevetėmis ir grietinėlės padažu, o desertui – tradicinis obuolių pyragas.
Makaronai su krevetėmis ir grietinėlės padažu
Ingridientai:
400 g makaronų
150 g sviesto
200 g krevečių
2 česnako skiltelės
200 ml grietinėlės
pagal skonį druskos
pagal skonį baziliko
pagal skonį pipirų
100 g kietojo sūrio
Visas pagamino procesas labai nesudėtingas:
Išverdate makaronus. Kol jie verda keptuvėje, kurioje ištirpintas svietas, pakepinkite krevetes su susmulkintu česnaku. Kepti reiktų ne ilgiau 5 min. Tuomet supilkite grietinėlę ir sudėkite prieskonius: druską, pipirus ir baziliką. Viską pakepinkite kartu dar ~3 min. Visą šią masę supilkite ant išvirusių makaronų. Viską gerai išmaišykite, kad krevetės pasiskirstytų. Patiekite ant porcijos užtarkuodami kietojo sūrio. Skanaus.
Dovanos mamai nebus tokios sudėtingos, jei į jas įdėsite šiek tiek savo laiko. Šiuo metu, kai visas gyvenimo tempas toks įtemptas, laikas – brangiausia, ką galime padovanoti savo artimam. Nepamirškime to.