Suvalgome nemažai: kaip galima sutaupyti?

Atlikti statistiniai tyrimai byloja, jog lietuviai didžiąją dalį gaunamų pajamų išleidžia…maistui. Tai lemia faktas, jog mūsų uždarbis, lyginant su kitomis Europos šalimis, vis dar yra ganėtinai kuklus. Gali atrodyti absurdiška., jog dirbame tam, kad pilvas būtų laimingas…Tačiau maisto poreikio patenkinimas žmogaus gyvenime yra kertinis: tik sotus žmogus pradeda rūpintis svarbesniais egzistenciniais klausimais. Ką daryti, jog maisto produktai bei gėrimai neištuštintų banko sąskaitos ar piniginės. Akcijos maistui turėtų tapti pagrindiniu “medžioklės” objektu.

Prekybos centrai, jausdami aršią konkurenciją, klientus kartais vilioja įspūdingomis akcijomis. Vienus akcijos maistui traukia kaip bites medus, kiti kuria sąmokslo teorijas, ieškodami paslėptos apgaulės ir šaiposi iš masinės prekybos centrų apgulties. Kaip bebūtų, abejingų nelieka. Visgi idealiausia racionalus mąstymas, kai lentynos šluojamos ne aklai, tačiau įvertinus realių produktų poreikį.

Žemiau pateikiami patarimai protingam” apsipirkinėjimui.

  • Įvertinkite keleto prekybos centrų siūlomas kainas.
    Jūsų galutiniu tašku neturėtų tapti artimiausias prekybos centras. Čia galite užsukti pritrūkus druskos ar pieno, tačiau prieš didesnį apsipirkimą turėtumėte pasidomėti, kokios akcijos maistui siūlomos kitose prekybos vietose. Tai padaryti visai paprasta: apie naujausias akcijas paskelbiama internetinėse prekybos centrų svetainėse, akcijiniai leidiniai platinami į gyventojų pašto dėžutes.
  • Įvertinkite transporto išlaidas.
    Dėl vienos pigesnės prekės į kitą miesto galą važiuoti būtų nuostolinga, tačiau jei “užuodėte” dideles akcijas ir ketinate apsipirkti ilgesniam laikui – išlaidos degalams ar viešojo transporto bilietams tikrai atsipirks. O su pilnu ekipažu šaunios kompanijos (pasidalinus kelionės išlaidas), iš mažesnio miestelio verta keliauti apsipirkti ir į tolėliau esantį stambesnį prekybos centrą.
  • Stebėkite galiojimo datas.
    Gėrimai bei kai kurie maisto produktai (kruopos, makaronai, cukrus, arbata ir kita), vadovaujantis nurodytomis laikymo sąlygomis, tinkami vartoti gana ilgą laiką. Jei turite pakankamai vietos sandėliavimui, vieno apsipirkimo metu galite įsigyti didesnį kiekį ilgai negendančių produktų. Perkant trumpesnio galiojimo produktus (pieno gaminiai, mėsa ir panašai), būtina atsižvelgti į nurodytą tinkamumo datą. Kai kuriais atvejais išparduodami “ant ribos” esantys produktai: tokius įsigijus ir nespėjus laiku sunaudoti, iš pažiūros pigesnis apsipirkimas gali tapti nuostolingas.
  • Išbandykite internetinę prekybą.
    Rūbus, baldus, buitinę techniką bei daugelį kitų prekių esame pripratę pirkti internetu – paprasta ir patogu. O kaip maisto produktai bei gėrimai? Šį galimybė Lietuvos vartotojams siūloma jau kuris laikas, tačiau daugumai dar yra neišbandyta naujovė. Apsiperkant internetu, taikomos tos pačios akcijos maistui bei kitiems produktams kaip ir analogiško ženklo fizinėje parduotuvėje, nereikia gaišti laiko ilgose eilėse bei tįsti sunkių maišų. Vieni privalumai – išbandykite!