Skaniausias Australijos vynas ir pramonė

Vynas pamėgtas viso pasaulio gyventojų ir turi savo žymiąsias gimtines, tarp kurių savo vietą išsikovojo ir Australija, kuri gali pasigirti savo vyno gaminimo patirtimi ir gaminamo vyno rūšių gausa. Turbūt ne veltui ši šalis stipriai įsikibus laikosi pirmajame vyno gaminimo dešimtuke. Australija ganėtinai jauna vyno gaminimo pramonėje, palyginus su kitomis šalimis, kurios tūkstančius metų puoselėja vyno tradicijas.

Australija ne tik maisto atžvilgiu skolinasi kitų šalių tradicijas, tačiau dar devynioliktame amžiuje tyrinėjo didžiųjų vyno šalių kaip Ispanijos, Prancūzijos ir Italijos vyno gaminimo procesus, aiškinosi skanaus vyno paslaptis, vežėsi vyno gamybai reikalingus augalų sodinukus. Pribrendus sprendimui sukurti Australijoje didžiulę vyno pramonę, tik 1788 metais buvo pasodinti pirmieji vynmedžiai. Nors žemė buvo nederlinga ir vynmedžiai nenešė kokybiškų vaisių, australus gelbėjo išsivysčiusi ir ganėtinai sėkminga aukso pramonė, kurios dėka galima buvo ieškoti geresnių žemių ir plėtoti verslą.

Australai šimtmečius kovojo dėl geros vyno kokybės ir didelio eksporto kiekio, nors buvo didelių nukritimų ir nesėkmių, tačiau kantrybės ir ryžto pagalba jie pasiekė sav didįjį tikslą – tapo viena didžiausiu kokybiško vyno tiekėjų visame pasaulyje. Šiai dienai Australijoje yra net virš šimto vyno regionų, kurie laikosi griežtų 1994 metais nustatytų vyno gaminimo taisyklių. Kokybiškam vyno gėrimui išgauti vynuogių derlius gali būti tik tam tikrų metų, regiono ir veislės.

Australija yra viena iš nedaugelio šalių, kuri naudodavo vynui skirtas tuometines naujas technologijas, kurios apibrėžtų visų ingredientų kiekį, pavyzdžiui: cukraus ar alkoholio, nustatytų vyno rūgštingumą. Kompiuterio dėka, gaminimo procesas buvo lengvai valdomas ir išvengiama klaidų, kurios būtų kainavusios ne vieną derlių. Pasitelkiant technologijas buvo daug lengviau ir efektyviau prižiūrimas pagamintas gėrimas, nes pastoviai tikrinama patalpų temperatūra ir drėgmė. Australijos vyno pramonei iš dalies padėjo gan paprasti, bet pritaikyti klimatui ir aplinkai dalykai kaip: vynuogių augimą apsaugantis tinklelis nuo paukščių, vietoje ąžuolo statinių naudojamos drožlės.

Nors kadaise Australijoje pirmą vietą pagal suvartojimą ir gyventojų mėgstamumą užimdavo vietinis alus ir brendis, dabar vynas yra nepralenkiamas lyderis. Vietiniai gyventojai pamėgo vyną, todėl dabar tai daugiausia suvartojamas gėrimas visoje šalyje.