popieriniai maišeliai

Ar rudi popieriniai maišeliai gali padėti prinokinti vaisius?

Šviežiuose vaisiuose yra daug vitaminų ir būtinų mineralų. Kartais gali kilti sunkumų ieškant visiškai prinokusių vaisių, nes net ant medžio pamatysite, kad vaisiai noksta skirtingais tempais. Jūs tikriausiai girdėjote, kad neprinokusių vaisių įdėjimas į rudą popierinį maišelį pagreitina nokinimo procesą; nors tai gali skambėti abejotinai, tačiau šis metodas iš tikrųjų veikia.

Vaisių prinokimas

Daugelį vaisių galima nuimti jiem dar neprinokus. Kai jie subręsta, vaisiuose esantis krakmolas skyla į paprastus cukrus; tai ir minkština, ir saldina vaisius, ir paprastai atsiranda spalvos ir kietumo pokyčiai, rodantys, kada vaisiai sunokę. Deja, kartais gali praeiti kelios dienos, kol vaisiai natūraliai sunoksta, o pavieniai vaisiai gali nesubręsti tokiu pačiu tempu..

Rudi popieriniai maišeliai

Nesunokusių vaisių įdėjimas į rudą popierinį maišelį ir jo uždarymas iš tikrųjų padeda vaisiams greičiau nokti. Vaisiui subrendus, gaminasi hormonas, vadinamas etilenu, ir išsiskiria kaip dujos. Maišelis sulaiko etileną aplink vaisius, tuo pačiu leidžiant orui. Tai leidžia vaisiams sunokti greičiau ir tolygiau nei laikant plastikiniame maišelyje, kuriame oras negali cirkuliuoti, arba lauke, kur etilenas negali kauptis

Greitesnis prinokimas

Įmaišius papildomų vaisių į maišelį, visi vaisiai greičiau prinoksta, padidindami maišelyje esančio etileno kiekį. Norint sukurti šį efektą, nebūtinai visi turi būti vienodos rūšies vaisiai; obuoliai, kriaušės, persikai ir kiti vaisiai prisideda prie etileno gamybos. Įsitikinkite, kad vaisius maišelyje tikrinate kasdien, kad jie per daug nesunoktų, nes įdėti vaisiai gali turėti reikšmingą poveikį.

Nokimo proceso sustabdymas

Svarbu išimti vaisius iš maišelio, kai jie sunoksta, nes nokimo procesas nesustos savaime. Net išėmus iš maišelio, dauguma vaisių toliau bręsta ir gali pradėti pūti, jei leidžiama nokti per ilgai. Įdėjus prinokusius vaisius į šaldytuvą, brandinimo procesas žymiai sulėtėja, suteikiant dar kelias dienas, kol galėsite mėgautis vaisiais. Prieš tai įsitikinkite, kad vaisiai yra prinokę, nes neprinokusių vaisių įdėjimas į šaldytuvą gali pabloginti kai kurių vaisių, pavyzdžiui, persikų, kokybę. Taigi sekantį kartą, kai turėsite neprinokiusių vaisių, galite paimti popierinį maišelį ir įsitikinti, kaip sėkmingai veikia šis metodas.